Narciarstwo alpejskie - PŚ: Kristoffersen najlepszy w slalomie
Rom@nski photo/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.01.2023, 14:23

Henrik Kristoffersen wygrał slalom w Wengen. Norweg na mecie wyprzedził Loica Meillarda i Lucasa Braathena. Dzięki zwycięstwu 28-latek objął prowadzenie w klasyfikacji slalomowej.

Panów po supergigancie i zjeździe czekał start w slalomie. Obie poprzednie konkurencje wygrał Aleksander Aamodt Kilde. Trasa slalomu była bardzo wymagająca. Żeby znaleźć się w drugim przejeździe, wystarczyło osiągnąć czas o 5,65 sekundy gorszy od lidera. Na półmetku prowadził, jadący z trzecim numerem, Loic Meillard. Drugi ze stratą 0,45 sekundy był Henrik Kristoffersen. Na prowizorycznym podium znajdował się też Lucas Braathen (0,48 sekundy). Jeszcze tylko czwarty Linus Strasser miescił się w stracie jednej sekundy - 0,68 sekundy. Niestety swojego przejazdu nie ukończył Piotr Habdas.

W drugim przejeździe zawodnikom rywalizację utrudniał padający śnieg. Najlepszy czas uzyskał Alexander Steen Olsen. Norweg z 27. pozycji awansował na 14. miejsce. Po zsumowaniu dwóch czasów zwycięzcą został Henrik Kristoffersen. 28-latek o 0,20 sekundy wyprzedził Loica Meillarda i o 0,49 sekundy Lucasa Braathena. Norweg wygrał po raz piąty w tym sezonie. Alpejczycy w kolejny weekend czekają zawody w Kitzbuhel.