Tauron 1. Liga: przełamanie Gwardii. Olimpia bez szans w Hali Orbita
Biuro Prasowe Gwardii Wrocław

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 15.01.2023, 17:03

Chemeko-System Gwardia Wrocław po passie porażek wróciła na zwycięskie tory pokonując Olimpię Sulęcin w trzech setach. Gwardziści zagrali niemal bezbłędne spotkanie. Mecz znakomitymi serwisami dekorował Jan Fornal, który pięciokrotnie z rzędu zdobywał punkt z serwisu, a wynik spotkania zamknął niecelny serwis Bogdana Juranta.

Jako pierwsi piłkę do gry wprowadzali siatkarze Olimpii Sulęcin i to oni zdobyli pierwszy punkt w rywalizacji. Początkowo gospodarze chcieli nakreślić swoją wyższość w spotkaniu dość sprawnie wychodząc na prowadzenie 11:8. Wtem wkradła się jednak niemoc Gwardzistów i czterema kolejnymi punktami odpowiedziała Olimpia Sulęcin. Wrocławianie odbili prowadzenie kilkanaście minut później i powoli nakreślali dla kogo należeć będzie pierwsza partia. Seta skutecznym atakiem na 25:21 zamknął Paweł Gryc.

Fantastyczne wejście w drugą część meczu zanotował ten, który pierwszego seta zamknął. Paweł Gryc skuteczną grą dał Gwardzistom bezpieczną przewagę i czteropunkowe prowadzenie już na początku drugiej partii. Właściwie cały set układał się pod dyktando gospodarzy, którzy kontrolowali jego przebieg, a świetne spotkanie rozgrywał Bartłomiej Zawalski. Drugi set zakończył się wynikiem 25:18, a zamknął go skutecznym atakiem Leon Devrisaj.

Trzeci set to kolejny koncert w wykonaniu Gwardzistów, którzy ponownie sprawnie wysforowali się na prowadzenie. Dobrą postawę całego zespołu w początkowym fragmencie przyćmił jednak jeden z zawodników Chemeko-System Gwardii Wrocław. Na serwisie jak z nut zagrywał Jan Fornal. Siatkarz gospodarzy zafundował fanom zgromadzonym na hali Orbita pięć asów serwisowych z rzędu. To znacząco ustawiło dalszą część spotkania, bo zespół ze stolicy Dolnego Śląska prowadził już 13:4. Tak mocny początek wrocławian pozbawił złudzeń sulęcinian i gospodarze przekonująco wygrali w trzech setach tego ostatniego zwyciężając 25:17. MVP spotkania został Jan Fornal.

Chemeko-System Gwardia Wrocław - Olimpia Sulęcin 3:0 (25:21, 25:18, 25:17)

Gwardia: Schamlewski, Devrisaj, Maruszczyk, Zalewski, Gryc, Fornal, Mihułka, Nowik

Olimpia: Prokopczuk, Leitermeier, Lipiński, Turek, Subotić, Michalak, Sobczak, Szymczak, Jurant, Sawerwain, Grzegorczyk