EBL: Zastal wygrał z Anwilem
PLK/Andrzej Romański

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 15.01.2023, 19:40

Zastal Zielona Góra pokonał Anwil Włocławek w niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi. Zielonogórzanie wygrali 88:84 po świetnej drugiej połowie.

W niedzielne popołudnie Zastal Zielona Góra podejmował Anwil Włocławek w meczu Energa Basket Ligi. Starcie dwóch znakomitych w ubiegłym sezonie drużyn zapowiadało się bardzo ciekawie. W aktualnych rozgrywkach ani Anwil ani Zastal nie spisują się jednak nadzwyczajnie. Oba zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli zajmując 9. i 10. miejsce i notowały ostatnio po trzy porażki z rzędu.

Po pierwszych kilku akcjach spotkania, w których Zastal objął prowadzenie 5:0 wszystko zaczęło układać się dobrze dla zespołu przyjezdnych. Anwil szybko odrobił straty i zaczął budować swoją przewagę nad rywalami. Należy powiedzieć, że oba zespoły spisywały się dobrze w obronie czego efektem był dość skromny wynik punktowy w pierwszej partii. Drużyna z Włocławka prowadziła po pierwszej części gry 17:14 choć w pewnym momencie ich przewaga wynosiła już 6 punktów. Po krótkiej przerwie zespoły wróciły do dość wyrównanej gry, ale można było odnieść wrażenie, że to Zastal zaczyna przeważać. Zielonogórzanie dogonili rywali i mieliśmy remis 25:25. Miejscowi nie zdołali jednak pójść za ciosem i znów Anwil zaczynał przeważać. Goście w pewnym momencie osiągnęli dwucyfrową przewagę, ale ostatecznie przed zmianą stron prowadzili 46:37.

Na drugą połowę zielonogórzanie wyszli jednak odmienieni. Zastal utrzymał dobrą grę w ofensywie z drugiej kwarty, ale dołożył do tego znakomitą grę w obronie. Anwil w trzeciej kwarcie zdobył zaledwie 13 punktów, ale wystarczyło to, aby utrzymać prowadzenie przed ostatnią partią. Włoclawianie prowadzili 59:57. Gospodarze zdołali jednak podkręcić tempo w ostatniej kwarcie i dość szybko objęli prowadzenie. Goście walczyli jednak do końca i również poprawili swoją grę w ofensywie. Przewaga miejscowych była naprawdę minimalna, ale zdołali dowieźć ją do końca.

Zastal po znakomitej drugiej połowie spotkania zdołał więc nadrobić straty i pokonać Anwil Włocławek 88:84. Bohaterem meczu został Przemysław Żołnierewicz, którzy zdobył dla gospodarzy aż 29 punktów. Pomimo wygranej zielonogórzanie pozostali na 10. miejscu w tabeli, ale zrównali się ilością punktów z trzema poprzedzającymi ich zespołami. Anwil natomiast pomimo porażki przesunął się na 8. miejsce i ma tyle samo "oczek" co Zastal.

Zastal Zielona Góra - Anwil Włocławek 88:84 (14:17, 23:29, 20:13, 31:25)

Zastal: Żołnierewicz 29, Hadzibegovic 21, Brewton 12, Kutlesic 11, Kowalczyk 5, Wójcik 5, Alford 3, Zecevic 2

Anwil: Petrasek 19, Greene IV 15, Sobin 12, Bostic 11, Moore 11, Bojanowski 8, Słupiński 8