Uniwersjada 2023 - dzień 5. [ZAPIS LIVE]
Rainer Lippert, Wikimedia Commons

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 16.01.2023, 15:00

Dziś naszą uwagę będą zajmowały wydarzenia na skoczni. W konkursie skoków wystartują zarówno nasze panie jak i nasi panowie. Oczywiście wiele będzie się działo również na pozostałych arenach. O medale powalczą między innymi łyżwiarze szybcy i biathloniści.

Program dnia

Starty Polaków

Relacja na żywo

Na tym kończymy dzisiejszą relację, dziękujemy za to, że razem z nami cieszyliście się z pierwszego polskiego złota tej uniwersjady. Zapraszamy na kolejną relację już po południu.

Hokej na lodzie - Zakończyły się ostatnie mecze w turniejach hokejowych. U pań Czeszki pokonały Japonki 3:1. W rywalizacji mężczyzn Ukraińcy aż 12:2 wygrali ze Szwedami.

Curling - Zakończył się ostatni pojedynek sesji. Po świetnej pogoni w ostatnim endzie i dogrywce, to Szwajcarki 9:7 wygrywają z Japonkami.

Hokej na lodzie - Za nami drugie tercje ostatnich dziś meczów hokejowych. Czeszki prowadzą z Japonkami 3:0, a Ukraińcy dominują w meczu ze Szwedami, prowadząc aż 7:2.

Curling - W pojedynku Brytyjek z Chinkami, lepsze te drugie, które wygrały 6:3. Kanadyjki przegrały zaś 2:6 ze Szwedkami.

Curling - Skończył się też mecz Koreanek, w którym rozbiły one Hiszpanki 15:1.

Curling - Zakończył się mecz Amerykanek z Australijkami. Gospodynie wygrały 7:3.

Hokej na lodzie - Po pierwszych tercjach, Ukraińcy, z zawodnikiem Podhala Nowy Targ Mychajło Czikancewem, prowadzą 4:2 ze Szwedami. W turnieju pań Czeszki 2:0 prowadzą z Japonkami.

Curling - W decydującą fazę wchodzą pojedynki 6. sesji w rywalizacji kobiet. Pewnie w swoim meczach prowadzą Koreanki i Szwedki, ale w pozostałych rywalizacjach sprawa końcowego tryumfu jest ciągle otwarta.

Skoki narciarskie - Adam Niżnik stracił do podium 11,2 pkt. Ósme miejsce zajął Szymon Jojko, 10. był Szymon Zapotoczny, 19. Mateusz Gruszka, a 19. Karol Niemczyk.

Skoki narciarskie - Danił Wasiljew przypieczętował złoty medal. 97,5 metra Kazacha i pewny złoty medal. To oznacza, że Adam Niżnik kończy konkurs na 4. miejscu.

Skoki narciarskie - Timon Kahofer też za punktem K. 92,5 metra i też jest przed Niżnikiem. Przed nami lider po pierwszej serii.

Skoki narciarskie - Fantastyczny skok Maximiliana Lienhera - 97,5 metra i zdecydowane prowadzenie.

Skoki narciarskie - Austriak Mika Schwann ze skokiem na taką samą odległość jak Polak, ale przez punkty za wiatr jest za Polakiem.

Skoki narciarskie - Adam Niżnik uzyskuje 92,5 i na razie jest pierwszy!

Skoki narciarskie - Przed nami skok ostatniego z biało-czerwonych - Adama Niżnika. Odległości coraz lepsze, Polak będzie potrzebował dalekiego skoku by powalczyć o podium.

Skoki narciarskie - Szymon Zapotoczny skacze 85,5 metra. Spadnie więc za Szymona Jojkę.

Skoki narciarskie - Niedługo cieszył się z prowadzenia Jojko. Wyprzedził go już w kolejnym skoku Kazach Siergiej Tkaczenko.

Skoki narciarskie - Swój skok ma też już za sobą Szymon Jojko i jest to naprawdę świetna próba. Aż 92,5 m i jest zdecydowanym liderem.

Skoki narciarskie - Mateusz Gruszka uzyskuje 81,5 m.

Skoki narciarskie - Swój skok w drugiej serii ma już za sobą Karol Niemczyk, który w pierwszej odsłonie był trzeci od końca. Polak uzyskał 78 metrów i na razie prowadzi.

Skoki narciarskie - Ósmy po pierwszej serii jest Szymon Zapotoczny, 10. Szymon Jojko, 17. Mateusz Gruszka, a 20. Karol Niemczyk. Prowadzi Kazach Danił Wasiljew, za którym plasuje się trójka Austriaków.

Skoki narciarskie - Za chwilę rozpocznie się druga seria zmagań mężczyzn. Po pierwszej najwyżej z Polaków plasuje się Adam Niżnik, któremu skok na odległość 90 metrów dał 5. miejsce. Do trzeciego miejsca traci on jednak zaledwie 0,8 punktu.

Hokej na lodzie - Kazachstan pokonuje ostatecznie Słowację 4:0 i ma na koncie komplet, 12 punktów. Słowacy pozostają na razie na 2. miejscu z 9. punktami. Dziś jeszcze, o 2:00 polskiego czasu zagrają u pań Japonki z Czeszkami, a u panów Ukraińcy ze Szwedami.

Hokej na lodzie - Trzecia kwarta meczu USA - Słowacja remisowa i to Słowaczki wzbogacają się o 3. punkty. Amerykanki mocno zawiedzione. Obie drużyny mają teraz w tabeli po 6 punktów, podobnie jak Japonia, na prowadzeniu Kanada z kompletem wygranych.

Hokej na lodzie - Zdecydowanie spokojniej na drugim lodowisku. Kazachowie kontrolują przebieg wydarzeń, w drugiej tercji trafił do słowackiej bramki Boiko i mamy 4:0.

Skoki narciarskie - Panie nie zawiodły, a o godzinie 2:00 czasu polskiego rozpocznie się konkurs mężczyzn.

Skoki narciarskie - Nicole Konderla najlepsza w Lake Placid! Polka postawiła kropkę nad "i", lądując w drugiej serii na 90 metrze. Udany konkurs dla Polski - złoto dla Konderli i brązowy krążek dla Kingi Rajdy.

Hokej na lodzie - Dużo się znów działo w meczu Amerykanke ze Słowaczkami. W drugiej tercji padły trzy bramki - Vysokajova dała Słowacji prowadzenie 4:3, Lunny wyrównała na 4:4, a przewagę jednej bramki przywróciła drużynie naszych sąsiadów Fortunova.

Skoki narciarskie - Machiko Kubota skacze pół metra bliżej, ale utrzymuje swoją pozycję, wyprzedzając Rajdę.

Skoki narciarskie - Bardzo dobry skok Kingi Rajdy, która osiągając 89,5 metra zagwarantowała sobie medal Uniwersjady.

Skoki narciarskie - Jeszcze dalej skacze Anna Twardosz i ląduje równo na 90 metrze. Tym samym ona obejmuje prowadzenie.

Skoki narciarskie - Bardzo dobry skok Pauliny Cieślar. 85 metrów Polki, co jest jej najlepszą próbą na tym obiekcie.

Skoki narciarskie - Po skokach sześciu zawodniczek prowadzi Cara Larson. 81,5 metra Amerykanki. A teraz czas na pierwszą z reprezentantek Polski.

Skoki narciarskie - Po japońskiej serii trzech zawodniczek na czele plasuje się Miki Ikeda, która skoczyła 72,5 metra.

Skoki narciarskie - Anna Zigman rozpoczyna drugą serię, ale skacze tylko 60,5 metra.

Skoki narciarskie - Wracamy na skocznię. Przed nami druga seria i duże szanse na medal i to nie jeden.

Skoki narciarskie - Świetny skok Nicole Konderli. 90,5 metra i pewne prowadzenie po pierwszej serii. Druga jest Machaiko Kubota, a za Japonką kolejno Rajda, Twardosz i Cieślar.

Skoki narciarskie - Paulina Cieślar nieco bliżej - 80,5 metra i jest czwarta.

Skoki narciarskie - Kinga Rajda osiągnęła odległość 86,5 metra. Polka jest druga, przegrywając z Kubotą o 5,6 punktu.

Skoki narciarskie - Solidny skok Cary Larson ze Stanów Zjednoczonych, a przed nami ostatnia trójka - Rajda, Cieślar, Konderla.

Skoki narciarskie - I mamy pierwszą reprezentantkę Polski. Anna Twardosz skoczyła 85,5 metra. Polka na ten moment plasuje się na drugiej pozycji.

Skoki narciarskie - Konkurs rozpoczęła spora reprezentacja Japonii. Po czterech zawodniczkach na czele plasuje się Machiko Kubota, która skoczyła 88,5 metra.

Hokej na lodzie - Kazachowie lepsi od Słowaków w pierwszej tercji. Trafiali Mukhametov, Alexandrov i Korolyov. Jest 3:0. Mnóstwo bramek oglądaliśmy w pierwszych 20 minutach starcia pań. Słowaczki i Amerykanki trafiały do siatki po trzy razy. Po stronie amerykańskiej na listę strzelczyń wpisały się Hoff, Wallner i Lunny, a po słowackiej Sulikova oraz dwa razy Haluskova.

Skoki narciarskie - Za chwilę początek konkursu indywidualnego skoków narciarskich kobiet. Na starcie mamy tylko 11 zawodniczek, w tym cztery reprezentantki Polski - Annę Twardosz, Kingę Rajdę, Paulinę Cieślar i Nicole Konderlę.

Curling - koniec ostatniego spotkania. Szwajcarzy pokonali Japończyków w extra endzie. Wynik spotkania to 4:3.

Curling - Norwegowie ostatecznie polegli w starciu z Brytyjczykami w stosunku 7:8.

Curling - mamy kolejne rozstrzygnięcie. Szwedzi przegrali z Kanadyjczykami 5:6. Trwają jeszcze spotkania Norwegii z Wielką Brytanią (7:7) oraz Szwajcarii z Japonią (3:3). W obu przypadkach czeka nas extra end.

Hokej na lodzie - Kolejne dwa mecze turnieju hokejowego rozpoczną się o 22:30. Łączy je... Słowacja, bo drużyny z tego kraju wyjdą na tafle w Lake Placid. Mężczyźni zagrają z Kazachstanem o pierwsze miejsce w grupie B - obie ekipy wygrały dotąd po trzy mecze. Natomiast Słowaczki zmierzą się z Amerykankami i będzie to mecz, w którym porażka może przekreślić szanse na awans do półfinału. Będzie ciekawie.

Curling - w pozostałych spotkaniach Szwecja prowadzi z Kanadą 5:4, Norwegia remisuje 5:5 z Brytyjczykami, a Szwajcarzy prowadzą 3:2 z Japończykami.

Curling - Amerykanie pokonują Czechów 8:4.

Curling - za nami pierwszy mecz piątej sesji w rywalizacji curlerów. Korea Południowa bez żadnych problemów pokonała Brazylijczyków 12:3.

Hokej - Po dwóch tercjach Węgrzy prowadzili aż 7:1 z Koreą Południową. Zespół z Azji obudził się na dobre dopiero w ostatniej odsłonie. Zdobył w niej trzy bramki, ale to było za mało.

Curling - do przerwy po czterech endach:
Szwecja - Kanada 4:3
Norwegia - Wielka Brytania 3:3
Korea Południowa - Brazylia 10:2
Szwajcaria - Japonia 1:1
Czechy - USA 2:6

Biathlon - Czesi Tereza Jandova i Jakub Kocian ze złotem, Francuzi Pauline Machut i Axel Garnier ze srebrem, Ukraińcy Julia Horodna i Stepan Kinasz z brązem. Anna Nędza-Kubiniec i Wojciech Filip byli w strefie medalowej przez dwie i pół zmiany, a potem wszystko się rozsypało. Ostatecznie siódme miejsce Polaków, poniżej możliwości i oczekiwań.

Biathlon -Kolejne trzy pudła Filipa. Szkoda

Biathlon - No cóż, o medalu mowy już nie ma. Filip pudłuje trzy razy i spada na siódmą lokatę.

Biathlon - Cała nadzieja w Wojtku Filipie. Będzie ciężko o podium, ale przy dobrym strzelaniu i biegu, kto wie?

Biathlon - Oj oj oj. Dwa pudła Anny Nędzy-Kubiniec i spadamy na czwarte miejsce. Wyprzedzają nas obecnie Ukraińcy o około 30 sekund i Francuzi o 15.

Biathlon - Kolejne czyste strzelanie Nędzy-Kubiniec i Polka jest nadal druga. Czesi wydają się niezagrożeni, mają przewagę ponad minuty. Ukraińcy za nami o 10 sekund, Norwegowie 25.

Biathlon - Udało się wyprzedzić Ukraińców! Polacy na drugim miejscu, przed nami tylko Czesi! Teraz Anna Nędza-Kubiniec biegnie po raz drugi.

Biathlon - Drugie strzelanie Polaka też na czysto! Nadal polska sztafeta zajmuje trzecie miejsce!

Biathlon - Dobry bieg Filipa i dobre strzelanie, bez karnych rund na leżąco. Polak jest trzeci. Czesi i Ukraińcy przed nami.

Biathlon - Na zmianie Polacy są na piątej pozycji, teraz biegnie Wojciech Filip. Strata do trzecich Ukraińców to tylko 10 sekund.

Biathlon - Nędza-Kubiniec czysto na strzelnicy (dobierała dwa naboje) i jest obecnie trzecia, za Finką i Czeszką.

Narciarstwo dowolne - W finale ski crossu kobiet triumfowała Japonka Lin Nakanishi przed Słowaczką Nikolą Fricową, Kanadyjką Elizabeth Anne Filiatrault i Czeszką Klarą Kasparową. Wśród mężczyzn wygrał Brytyjczyk Scott Johns przed Niemcami Timem-Ole Mietzem i Niklasem Illigiem oraz Amerykaninem Jackiem Mitchellem.

Hokej - Duża dominacja Węgrów. Po pierwszej tercji oraz połowie drugiej prowadzą z Koreą Południową już 4:1.

Biathlon - Za kilka minut rozpocznie się kolejna biathlonowa konkurencja uniwersjady. W sztafecie mieszanej (pojedynczej) wystąpi 12 zespołów. W pierwszej linii pobiegną między innymi Polacy - Anna Nędza-Kubiniec i Wojciech Filip.

Curling - Już za kilka minut rozpocznie się piąta sesja męskiej rywalizacji w curlingu czwórek. Oto zestawienie par:
Szwecja - Kanada
Norwegia - Wielka Brytania
Korea Południowa - Brazylia
Szwajcaria - Japonia
Czechy - USA

Narciarstwo alpejskie – kombinacja alpejska dobiegła końca. Hiszpanka Abad zachowała przewagę i wygrała z czasem 1 minuty, 42 sekund i 13 setnych sekundy. Francuzka Socquett Dagoreau straciła do niej 0,46 sekundy, zaś czołową trójkę uzupełniła Niemka Floetgen (+ 0,92 s). Wkrótce relacja na poinformowani.pl

Narciarstwo alpejskie – pozostało 5 zawodniczek do końca. Wciąż prowadzi wspominana wcześniej Francuzka Socquet Dagoreau.

Łyżwiarstwo szybkie - Włosi utrzymali dwie pierwsze pozycje. Brązowy medal zdobył Japończyk, Motonaga Arito. Karol Karczewski zakończył zmagania na 19.miejscu.

Narciarstwo alpejskie – w klasyfikacji slalomu wciąż najlepszy czas ma jednak Marcora

Narciarstwo alpejskie – spory awans odnotowała już Marcora, która zajmowała po supergigancie 19. miejsce. Na obecną chwilę awansowała już o 9 lokat. Z prowadzenia zepchnęła ją jednak Francuzka Julia Socquet Dagoreau (1:42.59)

Łyżwiarstwo szybkie - Przed ostatnią parą Włosi mają dublet. Prowadzi Riccardo Lorello przed Daniele di Stefano.

Narciarstwo alpejskie –do zakończenia poniedziałkowych zmagań w kombinacji alpejskiej pozostało 10 pań. Prowadzi wciąż Włoszka Marcora, która ma też najlepszy czas samego slalomu - 50,84 sekundy. 0,07 sekundy straciła do niej zajmująca 2. miejsce w ogólnej klasyfikacji Amerykanka Proffit.

Narciarstwo alpejskie – Włoszki rozdziela Słowaczka Petra Hromcova (+ 0,52 s)

Narciarstwo alpejskie – na czele są obecnie dwie Włoszki. Koleżankę Sacchi z prowadzenia zepchnęła jej rodaczka - Carlotta Maria C Marcora (1:43.32).

Hokej - Już o 19:00 początek meczu grupy B turnieju mężczyzn między Koreą Południową i Węgrami. Obydwa zespoły przegrały dwa swoje pierwsze mecze i na pewno któryś z nich dzisiaj sięgnie po pierwszą wygraną.

Narciarstwo alpejskie – należy przypomnieć, że rywalizacja odbywa się w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc, czyli na starcie mamy zawodniczki klasyfikowane wyżej po supergigancie.

Narciarstwo alpejskie – pozostało jeszcze 19 zawodniczek do końca

Narciarstwo alpejskie – za nami przejazdy 10 pań w slalomie do kombinacji alpejskiej. Jedna z zawodniczek rywalizacji nie ukończyła. Prowadzi Włoszka Martina Sacchi (1:44.33)

Narciarstwo alpejskie – na czele kombinacji alpejskiej kolejne zmiany. Prowadzenie z czasem 1 minuty, 46 sekund i 11 setnych sekundy obejmuje Japonka Hina Honda.

Narciarstwo alpejskie – na prowadzeniu jest już inna Włoszka - Beatrice Costato (1:46.73).

Narciarstwo alpejskie – i na czele w kombinacji alpejskiej jest już Włoszka Chiara Ferracci (1:47.31)

Narciarstwo alpejskie – i kolejna zmiana na czele. Prowadzenie z czasem 1 minuty, 48 sekund i 52 setnych sekundy obejmuje Sophie Mahon z Australii.

Narciarstwo alpejskie – Ukrainkę z prowadzenia spycha Węgierka Hanna Majtenyi (1:49.45).

Narciarstwo alpejskie – na prowadzeniu w kombinacji alpejskiej zmiana. Prowadzenie z czasem 1 minuty, 53 sekund i 98 setnych sekundy obejmuje Ukrainka Kateryna Shepilenko.

Narciarstwo alpejskie – rozpoczął się slalom do kombinacji alpejskiej pań. Rywalizację otworzyła Maureen Lambert z Belgii. Jej czas wynosi po zsumowaniu wyników z dwóch dni 2 minuty, 1 sekundę i 24 setne sekundy.

Łyżwiarstwo szybkie - Na prowadzenie wyszedł Szwajcar, Thibault Metraux. Aż trzech zawodników zostało zdyskwalifikowanych. Do zakończenia konkurencji pozostało jeszcze pięć par.

Narciarstwo alpejskie – już za kilkanaście minut rozpocznie się slalom do kombinacji alpejskiej pań. Rywalizacja odbywać się będzie w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc po niedzielnym supergigancie. Wystartuje 29 zawodniczek. Stawkę zamyka liderka po wczorajszym dniu - Hiszpanka Celia Abad (50,22 s), która ma 0,22 sekundy przewagi nad zajmującą 2. miejsce Francuzką Chevrier.

Narciarstwo dowolne - Trwa już drugi dzień rywalizacji ski crossu. W tej konkurencji brakuje reprezentantów Polski. Skupimy się zatem na finałowych wyścigach, które zostaną rozegrane przed 20 czasu polskiego.

Łyżwiarstwo szybkie - W biegu na 5000 metrów mężczyzn na czele dwaj Norwegowie, Birk Refsaas i Daniel Erikssen. Karol Karczewski zajmuje obecnie siódme miejsce.

Curling - po pierwszej dziś sesji kobiet w curlingu mamy zatem wciąż jeszcze dwie niepokonane reprezentacje. Są nimi Chiny oraz Wielka Brytania. Po jednej porażce ma natomiast USA i Korea Południowa. Australijki i Hiszpanki nie zasmakowały jeszcze zwycięstwa.

Curling - zakończyło się ostatnie spotkanie curlerek. Szwajcarki pokonały Szwedki 8:6.

Curling - Niemal w tym samym momencie co rywalizacja Wielkiej Brytanii z Japonią zakończyła się rywalizacja Chinek z Kanadyjkami. Ostatecznie górą Azjatki, które wygrały 7:4.

Curling - Brytyjki znakomicie rozegrały ostatnie kamienie i zgarnęły trzy oczka przypieczętowując wygraną z Japonkami w stosunku 9:5.

Curling - Przed ostatnim endem Kanadyjki doprowadziły do remisu, a Szwajcarki po zdobyciu trzech punktów w siódmym endzie są o punkt przed Szwecją. Jeden punkt przewagi mają także Brytyjki nad Japonkami. Są one także w lepszej sytuacji na koniec rywalizacji, bo to one będą posyłać do gry ostatni kamień.

Łyżwiarstwo szybkie - To nie koniec łyżwiarskich emocji. O 17:16 rozpoczną się biegi na 5000 metrów z udziałem Karola Karczewskiego.

Łyżwiarstwo szybkie - Zakończył się bieg na 3000 metrów pań. Złoty medal wywalczyła Kanadyjka, Laura Anne Hall, srebrny Koreanka Jiwoo Park, a brązowy, kolejna z Kanadyjek, Rose-Anne Grenier. Polki kończą bieg poza czołową dziesiątką.

Curling - zakończyły się dwa spotkania curlerek. Koreanki pokonały Australijki w sześciu endach 11:1, natomiast Amerykanki pokonały Hiszpanki 7:3 w siedmiu partiach.

Curling - kontrolować swoje spotkania wydają się także Amerykanki oraz Brytyjki. W ofensywie także Szwedki, które wysforowały się na dwupunktowe prowadzenie ze Szwajcarią. Najbardziej zacięta jest obecnie rywalizacja Kanadyjek i Chinek. Te drugie po sześciu endach prowadzą 4:3.

Łyżwiarstwo szybkie - Jiwoo Park nową liderką biegu. Olga Kaczmarek jak na razie na 11.miejscu. Nie będzie Polek w dziesiątce biegu raczej.

Curling - w rywalizacji curlerek najbliżej finiszu wydaje się rywalizacja Koreanek z Australijkami. Po pięciu endach reprezentacja z Azji prowadzi już 10:1.

Narciarstwo alpejskie - Czołówka się nie zmieniła. Najlepszy w slalomie był Francuz Lagier, ale medale w kombiacji podzielą między sobą Hiszpan Ortega, który o pół sekundy wyprzedził Litwina Drukarowa i Czecha Zabystrana.

Łyżwiarstwo szybkie - Na torze Olga Kaczmarek. Polka jak na razie dwie sekundy za rywalką z Korei.

Łyżwiarstwo szybkie - Jak na razie czołowa trójka biegu na 3000 metrów to Japonka Karai, Koreanka Kang i Norweżka Sjobrend.

Łyżwiarstwo szybkie - Nową liderką jest Japonka, Maho Karai. Maja Płończyk jest w tej chwili szósta.

Narciarstwo alpejskie - Całkowita zmiana prowadzących. Na czele Hiszpan Albert Ortega, przed Litwinem Andrejem Drukarowem i Czechem Zabystranem. Szwajcar Wyler dopiero ósmy, a Włoch Taranzano nie ukończył.

Łyżwiarstwo szybkie - Soomin Kang z Korei Południowej z najlepszym czasem obejmuje prowadzenie. Teraz czas na Maję Płończyk i jej norweską rywalkę.

Łyżwiarstwo szybkie - Na drugim miejscu jest Holenderka Ju-Lin Min-Tzu de Visser, a na trzecim reprezentantka Kazachstanu, Arina Iliaszenko.

Narciarstwo alpejskie - Mamy nowego lidera slalomu. Francuzów na prowadzeniu zmienia Amerykanin Jacob Dilling.

Łyżwiarstwo szybkie - Po przejeździe trzech par prowadzi Norweżka Julie Berg Sjobrend.

Narciarstwo alpejskie - Po przejazdach 13 zawodników, na czele znajdują się dwaj Francuzi,Jeremie Lagier i Ulysse Cretin.

Curling - trwa sesja kobiecej rywalizacji w curlingu czwórek. Amerykanki po dwóch endach prowadzą z Hiszpankami 4:0, Brytyjki z Japonkami 1:0, Chinki z Kanadyjkami 2:0, a Koreanki z Australijkami podobnie jak Szwajcarki ze Szwedkami 2:1.

Łyżwiarstwo szybkie - Już za kilka minut rozpocznie się rywalizacja w biegu na 3000 metrów kobiet. W piątej parze pobiegnie Maja Płończyk. Rywalką Polki będzie Norweżka Dina Storelid. W dziewiątej parze Olga Kaczmarek zmierzy się z Koreanką Jiwoo Park.

Narciarstwo alpejskie - Już za dziesięć minut rozpocznie się rywalizacja mężczyzn w slalomie do kombinacji. Po pierwszej części konkurencji, czyli super gigancie prowadzi Czech Jan Zabystran, który ma minimalną przewagę nad Szwajcarem Erickiem Wylerem i Włochem Lucą Taranzano.

Dzień dobry. Już za niecałe półtorej godziny czekają nas emocje uniwersjadowe. Dziś główny cel naszych zainteresowań to skocznia narciarska, gdzie wystartują nasi skoczkowie i skoczkinie.