Uniwersjada 2023 - hokej: Czechy przegrały z Łotwą
Elliot [CC BY 2.0]/Wikimedia Commons/Flickr

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 16.01.2023, 09:05

Do zaciętego spotkania doszło w niedzielę w Lake Placid w turnieju hokejowym mężczyzn, gdzie pomimo przewagi Czechów z tafli zwycięska zjechała Łotwa. Dwie wysokie porażki ponieśli Brytyjczycy.

Turniej mężczyzn

Do niezwykle zaciętego spotkania doszło między Czechami, a Łotyszami. Gracze z kraju nadbałtyckiego zaczęli od mocnego uderzenia za sprawą dwóch goli Rihardsa Ligisa, któremu potrzebne były niespełna trzy minuty na ich zdobycie. Czesi odgryźli się w 13. minucie trafieniem Novaka przy grze w przewadze. W drugiej tercji wydawać się mogło, że wszystko wraca do normy, nasi południowi sąsiedzi wyrównali (gol Komarka), ale Łotwa podwójne osłabienie tej ekipy z zimną krwią wykorzystał Ziemins i znów Czechy goniły wynik, udało się to dopiero Turkowi w 51. minucie. 60 minut zakończyło się remisem, w dogrywce nawałnica hokeistów z południa została zatrzymana przez golkipera Łotwy, w rzutach karnych bohaterem po raz trzeci został Ligis, autor jedynego celnego uderzenia.

Łotwa - Czechy 4:3k. (2:1, 1:1, 0:1, d.0:0, k.1:0).

Dosyć łatwo ze Stanami Zjednoczonymi poradziła sobie Słowacja, która wygrała 5:2, o wygranej zadecydowała obfita trzecia tercja, w której Słowakom udało zdobyć się cztery bramki. Amerykanie sporą część spotkania spędzili na ławce kar, w sumie sędziowie naliczyli im aż 31 minut "odsiadki". Pewnie z Japonią poradziła sobie Kanada, Kazachstan przejechał się po Wielkiej Brytanii, aplikując Wyspiarzom 15 goli. W grupie A z kompletem punktów prowadzi Kanada, w B bez porażki po trzech meczach są Kazachstan i Słowacja.

Słowacja - USA 5:2 (1:0, 0:1, 4:1),

Kanada - Japonia 8:2 (4:0, 2:0, 2:2),

Kazachstan - Wielka Brytania 15:1 (6:1, 7:0, 2:0).

Turniej kobiet

Wielkiego pola do popisu w zmaganiach pań Japonkom nie dały Kanadyjki, wygrywając 6:0, natomiast to co wydarzyło się w meczu USA z Wielką Brytanią nie powinno mieć miejsca na takim turnieju. Amerykanki robiły co chciały, wygrały 21:0, a hat-tricki zaliczyły Madeline Leidt i Eliza Beaudin. Kanada prowadzi w tabeli z 9 punktami, Amerykanki są trzecie i mają na koncie 6 "oczek".

Kanada - Japonia (1:0, 4:0, 1:0),

USA - Wielka Brytania 21:0 (5:0, 13:0, 3:0).