EBLK: pierwsza porażka lidera
Dawid Lis

• Data publikacji: 16.01.2023, 21:48

Dopiero w 14. meczu sezonu PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski poniosła pierwszą porażkę w sezonie. Liderki tabeli przegrały na wyjeździe 75:90 z BC Polkowice.

W Polkowicach rozegrano mecz na szczycie Energa Basket Ligi Kobiet. BC Polkowice w tym sezonie zanotowało już trzy porażki, ale żadnej u siebie i dobrze radzi sobie także w Eurolidze. Właśnie w tym spotkaniu była szansa na pierwsze zwycięstwo którejś drużyny nad PolskąStrefąInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Już w pierwszej kwarcie gospodynie zaliczyły serię 12:0 i po dziesięciu minutach prowadziły 29:13. Później różnica wynosiła prawie 20 punktów. Dzięki dobrej trzeciej kwarty gorzowianki zmniejszyły ją do pięciu oczek. Jednak BC Polkowice nie pozwoliło odebrać sobie zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 90:75.

Ciekawie zapowiadał się także mecz w Sosnowcu, gdzie piąte w tabeli Zagłębie zagrało z czwartym Polskim Cukrem Pszczółką AZS UMCS Lublin. Gospodynie po pierwszej kwarcie wygrywały 20:8, ale straciły cały zapas. Doszło do emocjonującej końcówki, a zwycięskie rzuty wolne dla sosnowiczanek trafiła Batabe Zempare. Z dorobkiem 22 punktów i dziesięcioma zbiórkami była najlepszą zawodniczką w swojej drużynie. Dla Polskiego Cukru 27 oczek rzuciła Sparkle Taylor.