Uniwersjada 2023 - Narciarstwo alpejskie: Abad najlepsza w kombinacji

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 16.01.2023, 19:21

Celia Abad zdobyła złoty medal w kombinacji alpejskiej na Uniwersjadzie w Lake Placid.

Po niedzielnym supergigancie w ramach kombinacji alpejskiej prowadziła Hiszpanka Celia Abad, która pojechała w czasie 50,22 sekundy. Dawało jej to 0,22 sekundy nad zajmującą 2. miejsce Francuzką Chevrier. Łącznie do poniedziałkowego slalomu dostało się 29 zawodniczek.

Abad nie oddała wygranej. W samym slalomie odnotowała 5. czas, ale pozwolił on zachować przewagę. Hiszpanka wygrała z czasem łącznym wynoszącym 1 minutę, 42 sekundy i 13 setnych sekundy. 0,46 sekundy straciła do niej atakująca z 9. miejsca Francuzka Julia Socquet Dagoreau, zaś czołową trójkę uzupełniła Niemka Floetgen (+ 0,92 s). W slalomie najlepszy czas wykręciła Włoszka Carlotta Maria C Marcora (50,84 s), która w łącznej klasyfikacji zajęła 5. miejsce ze stratą 1,19 sekundy. Włoszka awansowała względem dnia poprzedniego o 14 miejsc.