Australian Open: faworytki z awansem do 2. rundy
sirobi 2019

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 16.01.2023, 18:30

Faworytki w komplecie zameldowały się w 2. rundzie Australian Open. Bez straty seta awans wywalczyły m.in. Iga Świątek, Jessica Pegula oraz Maria Sakkari.

Turniej Pań na kortach głównych rozpoczęły dwie wysoko notowane Amerykanki. Coco Gauff mierzyła się z Kateriną Siniakovą, a Jessica Pegula rywalizowała z Jaqueline Cristian. Obie zawodniczki zza oceanu spisały się znakomicie. Gauff pokonała czeską rywalkę 6:1, 6:4. Jeszcze lepiej zaprezentowała się jednak Pegula, która w całym spotkaniu oddała rywalce tylko jednego gema.

W kolejnej rundzie po bardzo dobrej grze zameldowała się również Emma Raducanu. Można było mieć duże wątpliwości co do dyspozycji Brytyjki, która już w swoim pierwszym tegorocznym spotkaniu doznała kontuzji stawu skokowego. Mistrzyni US Open z 2021 roku grała jednak wyśmienicie i pokonała Tamarę Korpatsch 6:3, 6:2.

Bardzo przekonujące zwycięstwo odniosła również Maria Sakkari. Greczynka mierzyła się w meczu 1. rundy z Yue Yuan i wygrała pierwszego seta 6:1. W drugiej partii zanosiło się na wyrównaną walkę, bowiem Sakkari straciła swoje podanie na początku seta. Rozstawiona z numerem 6. zawodniczka szybko opanowała jednak sytuację i wygrała w drugiej partii 6:4.

Po znacznie bardziej wyrównanych spotkaniach awans wywalczył również m.in. Petra Kvitova, Viktoria Azarenka oraz Maddison Keys. Czeszka mierzyła się z Allison Van Uytvanck. Belgijka postawiła utytułowanej rywalce ciężkie warunki w pierwszym secie, ale ostatecznie poległa w nim 7:6(3). Przegrana partia podłamała Van Uytvanck, która bez większej walki przegrała drugiego seta 6:2. Azarenka z kolei mierzyła się z Sofią Kenin. Mistrzyni US Open z 2020 roku jest daleka od swojej topowej formy, ale zdołała sprawić białoruskiej rywalce wiele problemów. Azarenka po bardzo wyrównanej grze triumfowała 6:4, 7:6(3). Największe problemy miała jednak Keys. Rywalką Amerykanki była Anna Blinkova. Rosjanka po pierwszej przegranej partii zebrała się do bardzo dobrej gry i zdołała wygrać drugiego seta. W decydującej rozgrywce Keys nie pozostawiła jednak wątpliwości swojej rywalce i z przewagę dwóch przełamań wygrała 6:2.

Iga Świątek (POL)[1] - Jule Niemeier (GER) 6:4, 7:5

Maria Sakkari (GRE)[6] - Yue Yuan (CHN) 6:1, 6:4

Coco Gauff (USA)[7] - Katerina Siniakova (CZE) 6:1, 6:4

Jessica Pegula (USA)[3] - Jaquelin Cristian (ROU) 6:0, 6:1

Viktoria Azarenka (BLR)[24] - Sofia Kenin (USA) 6:4, 7:6(3)

Maddison Keys (USA)[10] - Anna Blinkova (RUS) 6:4, 3:6, 6:2

Petra Kvitova (CZE)[15] - Allison Van Uytvanck (BEL) 7:6(3), 6:2

Danielle Collins (USA)[13] - Alina Kalinskaya (RUS) 7:5, 5:7, 6:4