IHF Mistrzostwa Świata 2023: zacięty bój Biało Czerwonych
Copyright @2023 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 16.01.2023, 22:11

Po bardzo trudnym meczu reprezentacja Polski wygrywa z Arabią Saudyjską w ostanim spotkaniu fazy grupowej Mistrzostw Świata . Dzięki tej wygranej Polacy awansowali do kolejnej rundy turnieju.

Mecz rozpoczął się od udanej akcji Biało Czerwonych, która została zwieńczona bramką Michała Olejniczaka. Obie reprezentacje grały bardzo twardo w obronie, co poskutkowało dwoma rzutami karnymi w pierwszych pięciu minutach spotkania. Arabia Saudyjska grała bardzo pewnie, przez co nie pozwoliła Polakom na zbudowanie jakiejkolwiek przewagi. Podopieczni Patryka Rombla coraz częściej gubili się w ataku pozycyjnym, co skutecznie wykorzystywali Arabowie, którzy po 20 minutach gry wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy Biało-Czerwoni zdołali odrobić straty, między innymi za sprawą skutecznych rzutów karnych, wykonywanych przez Arkadiusza Moryto. Ostatecznie przed przerwą Polakom udało się wyjść na jednobramkowe prowadzenie.

Rewelacyjny rzut Szymona Sićki otworzył drugą połowę spotkania w katowickim Spodku. Biało Czerwoni prezentowali się lepiej niż w pierwszej części meczu, dzięki czemu po kilku minutach zdobyli trzy bramki przewagi nad rywalami. Arabia Saudyjska coraz częściej popełniała błędy, które skutkowały utratą piłki, co starali się wykorzystywać Biało-Czerwoni dążący do powiększenia prowadzenia. Arabowie jednak nie odpuszczali i cały czas starali się odrobić straty, przez co na dziesięć minut do końca spotkania zapas Polaków stopniał do jednej bramki. Polska reprezentacja mimo trudności ze zdobyciem bramki z ataku pozycyjnego utrzymała prowadzenie i dzięki bramce Macieja Gębali zwyciężyła w całym meczu 27:24. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Szymon Sićko, który w tym meczu mógł pochwalić się 100% skutecznością w ataku.

Pierwszy mecz fazy zasadniczej turnieju odbędzie się już w środę 18 stycznia o 20.30. Rywalami Polaków będą reprezentanci Hiszpanii.

Polska – Arabia Saudyjska 27:24 (13:12)