NHL: pewne zwycięstwo Stars w hicie dnia
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 17.01.2023, 09:54

Za nami kolejna dawka spotkań National Hockey League, które także były rozgrywane w godzinach przyjaznych europejskim kibicom rozgrywek. W najciekawiej zapowiadającym się meczu dnia Dallas Stars pewnie wygrali 4:0 z Vegas Golden Knights.

Najciekawiej zapowiadał się mecz trzeciej z drugą drużyną Konferencji Zachodniej. Dallas Stars zdominowali rywalizację z Vegas Golden Knights. W szóstej minucie wynik otworzył Jamie Benn. W drugiej tercji krążek ponownie wpadł do bramki Golden Knights, gol do rykoszecie został zaliczony Joelowi Kiwirancie. Gwiazdy w ostatniej odsłonie dołożyły dwa kolejne trafienia - Ryan Suter strzelił pierwszego gola w sezonie, a wynik na 4:0 strzałem do pustej bramki ustalił Tyler Seguin. Zespół z Dallas przerwał serię dwóch porażek i zrównał się punktami z Winnipeg Jets.

Liderami na Wschodzie są Boston Bruins. Pewnie wygrali oni 6:0 z Boston Bruins, a po dwie bramki strzelili Dawid Pastrnak i Pawel Zacha. Czyste konto zachował Jeremy Swayman, który obronił 29 strzałów. Blisko sprawienia niespodzianki przed własną publicznością byli San Jose Sharks. Prowadzili już 2:1 i 3:2 z New Jersey Devils. Na dziesięć sekund przed końcem podstawowego czasu wyrównującego gola dla trzeciej drużyny Konferencji Wschodniej zdobył Jack Hughes. Zwycięstwo Diabłom w rzutach karnych zapewnił Tomas Tatar.

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Buffalo Sabres - Florida Panthers 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Colorado Avalanche - Detroit Red Wings 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)
San Jose Sharks - New Jersey Devils 3:4 (2:1, 0:0, 1:2, 0:0, 0:1)
Seattle Kraken - Tampa Bay Lightning 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Vegas Golden Knights - Dallas Stars 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Columbus Blue Jackets - New York Rangers 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Pittsburgh Penguins - Anaheim Ducks 4:3 (1:1, 1:0, 1:2, 1:0)
New York Islanders - Washington Capitals 3:4 (2:0, 1:2, 0:1, 0:1)
Nashville Predators - Calgary Flames 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)