Uniwersjada 2023 – dzień 6. [ZAPIS LIVE]
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

Uniwersjada 2023 – dzień 6. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 17.01.2023, 17:40

Po zdobytym w nocy złocie w skokach narciarskich kobiet, mamy nadzieję na kolejne sukcesy polskich zawodników. Szans na nie będzie wiele, bo nasi reprezentanci będą dziś rywalizować w pięciu dyscyplinach, z czego aż w czterech rozdane zostaną medale.  

 

Program dnia

Starty Polaków

Relacja na żywo

Na tym kończymy naszą relację i zapraszamy na kolejne!

Hokej - Japończycy wygrywają ze Szwedami 5:0 i zrównują się z nimi punktami. Jednak dla obu drużyn awans do półfinału stał się nieralny.

Kombinacja norweska - Amerykanie Niklas Malacinski i Evan Nichols sięgnęli po złoty medal w sprincie drużynowym. Na drugim miejscu uplasowali się Japończycy Takuya Nakazawa i Sakutaro Kobayashi. Podium uzupełnili Ukraińcy Dmytro Mazurczuk i Witalij Hrebeniuk. Polacy dali się wyprzedzić drugiej parze amerykańskiej i zajęli ostatecznie szóste miejsce.

Hokej - Kanadyjki wygrywają ostatecznie 14:0 z Wielką Brytanią.

Kombinacja norweska - Amerykanie i Japończycy powalczą o złoto. Na dwie zmiany przed końcem biegną razem. Na bezpiecznej trzeciej pozycji znajdują się Ukraińcy. Polacy cały czas zajmują piąte miejsce.

Kombinacja norweska - Półmetek wyścigu już za zawodnikami. Do japońskiego duetu na siedem sekund zbliżyli się Amerykanie Malacinski/Nichols. Z kolei 27 sekund tracą do liderów Ukraińcy Mazurczuk/Hrebeniuk. Polacy biegną na piątym miejscu.

Kombinacja norweska - Po dwóch zmianach Polacy wyprzedzili Kazachów i awansowali na piąte miejsce. Do podium jednak dystans jest bardzo duży. Na czele biegną Japończycy Nakazawa/Kobayashi.

Kombinacja norweska - Chwilę po północy polskiego czasu ruszy bieg do kombinacji norweskiej. Mężczyźni rywalizują w sprincie drużynowym. Każdy z dwóch zawodników pokona cztery rundy po 1,5 km. Polacy Paweł Szyndlar i Andrzej Szczechowicz startują z szóstej pozycji ze stratą 1:33 do prowadzących Japończyków.

Hokej - Rozkręciły się Kanadyjki w drugiej tercji. Strzeliły Brytyjkom 7 bramek i prowadzą już 9:0. Japończycy też gromią Szwedów - pod koniec drugiej tercji prowadzą już 4:0. To jednak chyba nieco zaskakujący przebieg spotkania.

Hokej - Kanadyjki wyraźnie oszczędzają swoich rywalki. Outsiderowi turnieju, który w trzech dotychczasowych spotkaniach stracił 44 bramki, w pierwszej tercji zaaplikowały tylko dwa trafienia. Strzelały Bosse-Oliver i Watkins-Southward. Natomiast Japonńczycy prowadzą ze Szwedami 1:0 po bramce Nakajimy.

Curling - Także Koreanki wygrały swoje spotkanie. Azjatki pokonały Szwedki 6:5 i od początku Uniwersjady poległy tylko w starciu z Wielką Brytanią.

Curling - Przed momentem Chinki pokonały Japonki 7:3 i utrzymały status niepokonanego zespołu jednocześnie przypieczętowując sobie awans do półfinału.

Hokej - Szwecja z Japonią w męskiej grupie B oraz Kanada z Wielką Brytanią w turnieju pan - te dwa hokejowe mecze rozpoczną się o 22:30. Jeśli Szwedzi myślą o odegraniu w tym turnieju jakiejś roli to muszą wygrać to spotkanie. Mają 3 punkty w trzech meczach, ale ich rywale zanotowali na razie komplet porażek. W spotkaniu turnieju żeńskiego kwestią dyskusyjną pozostaje jedynie, przyznajmy to szczerze, wysokość wygranej Kanadyjek.

Curling - Trwają jeszcze spotkania Szwedek z Koreankami (4:5 po sześciu partiach) oraz Chinek z Japonkami (5:3 po siedmiu partiach).

Curling - Za nami dwa kolejne spotkania. USA pokonała Wielką Brytanię 7:3, a Szwajcarki rozgromiły Hiszpanki 11:2. Dla Amerykanek to szósta wygrana, a dla Szwajcarek czwarta. Reprezentacja Hiszpanii nadal bez zwycięstwa.

Curling - końca dobiegło pierwsze ze spotkań. Kanadyjczycy w sześciu endach rozprawili się z Australijczykami 10:1. To siódma porażka Australii na tej uniwersjadzie. Dla zespołu z Ameryki Północnej to trzecie zwycięstwo.

Hokej - Kanadyjczycy rozgromili aż 9:0 Łotyszy. Tym samym zachowali status niepokonanej drużyny.

Snowboard - Tylko jeden z naszych specjalistów od slopestyle'u zdołał przebrnąć kwalifikacje. Krzysztof Owczarek znacznie poprawił się w drugim przejeździe i z notą 59,25 zajął 11. miejsce dające awans do finału. Niestety, odpadł Jan Jaromin, który był 15. z wynikiem 43,50 (awansowało 12 zawodników). Najlepszy był Haruhi Tsuji (92,75).

Kombinacja norweska - Rywalizację skoczków wygrywa pierwsza drużyna Japonii. Japończycy przystąpią do biegu z przewagą 25 sekund nad pierwszą ekipą Stanów Zjednoczonych i 33 sekund nad Ukrainą. Kolejne miejsca zajęły Japonia II, Kazachstan, Polska i Stany Zjednoczone II. Polacy tracą do lidera minutę i 33 sekundy.

Snowboard - Zakończyły się kwalifikacje slopestyle'u kobiet. Wystartowały tylko cztery zawodniczki i wszystkie awansowały do finału. Najlepsza była Livia Tanno ze Szwajcarii. Trwa druga część kwalifikacji panów. Po pierwszym przejeździe Polacy plasują się pod koniec stawki, ale liczy się lepszy wynik, więc jest jeszcze szansa na poprawę i w to mocno wierzymy.

Kombinacja norweska - Rywalizację kończy Sakutaro Kobayashi. Japończyk oddaje najlepszy skok dnia(99,5 metra).

Hokej - Trwa dominacja kanadyjskich hokeistów, którzy mogą tutaj wywalczyć nawet złoty medal. W drugiej tercji meczu z Łotwą zdobyli aż cztery bramki, co daje im prowadzenie 6:0.

Kombinacja norweska - Amerykanin Niklas Malacinski skacze 86 metrów.

Kombinacja norweska - Dmitro Mazurczuk z Ukrainy skacze minimalnie lepiej od swojego kolegi z drużyny, czyli 86,5 metra

Kombinacja norweska - Ali Aksar z Kazachstanu skacze na odległość 73 metrów

Kombinacja norweska - Andrzej Szczechowicz oddaje dobry skok na odległość 84.5 metra.

Kombinacja norweska - 83 metry skacze Kazuho Kodate.

Kombinacja norweska - Aidan Ripp ze Stanów Zjednoczonych skacze 67.5 metra.

Kombinacja norweska - Pierwszą kolejkę kończy Japończyk Takuya Nakazawa, który z odległością 83 metry plasuje się na piątej pozycji. Niestety, nasza drużyna pierwszą rundę kończy na ostatnim miejscu.

Kombinacja norweska - Evan Nichols ze Stanów Zjednoczonych skacze 88.5 metra i jest liderem.

Kombinacja norweska - Krótko cieszył się prowadzeniem Kazach. Ukrainiec Witali Hrebeniuk skoczył 86 metrów i jest liderem.

Kombinacja norweska -Magżan Amankeldiuły z Kazachstanu skacze 85 metrów i obejmuje prowadzenie.

Kombinacja norweska -Paweł Szyndlar skoczył 70.5 metra i jest na razie trzeci.

Kombinacja norweska - Japończyk Motoki Yamanaka osiąga rezultat 84.5 metra i jest liderem.

Kombinacja norweska - Henry Johnston z drugiej ekipy amerykańskiej osiąga odległość 71.5 metra i jest liderem.

Curling - Za kilka chwil rozpocznie się kolejna rywalizacja curlerek. To będzie już siódma sesja, a oto pary, które zmierzą się ze sobą:
Szwecja - Korea Południowa
Szwajcaria - Hiszpania
Chiny - Japonia
Australia - Kanada
Wielka Brytania - USA
To właśnie ten ostatni pojedynek zapowiada się najbardziej ciekawie.

Narciarstwo alpejskie – a więc dobiegł końca dzisiejszy slalom gigant. W czołówce bez zmian. Bez zmian też w trzeciej dziesiątce, którą zamknęły Daria Krajewska i Zuzanna Czapska.

Hokej - Po pierwszej tercji Kanada prowadzi 2:0 z Łotwą. Szykuje się na kolejną wygraną faworyta.

Kombinacja norweska - Już za chwilę rozpocznie się konkurs skoków w kombinacji narciarskiej w zawodach drużynowych. Udział w konkursie wezmą dwie ekipy Stanów Zjednoczonych, dwie ekipy Japonii, Ukraina, Kazachstan i Polska, w składzie Andrzej Szczechowicz i Paweł Szyndlar.

Narciarstwo alpejskie – Maja Chyla nie ukończyła drugiego przejazdu

Narciarstwo alpejskie – A o to klasyfikacja na ten moment: 1. Leonie Floetgen (GER) 2:07.04 2. Fabiana Dorigo (GER) 2:07.18 3. Emma Hammergaard (SWE) 2:07.76 ... 29. Daria Krajewska 30. Zuzanna Czapska Relacja wkrótce na poinformowani.pl

Narciarstwo alpejskie – pozostało jeszcze 36 zawodniczek, które zajmowały miejsca poza "30"

Narciarstwo alpejskie – prowadzenia z pierwszego przejazdu nie oddała Niemka Floetgen, która obejmuje 1. miejsce z czasem 2 minut, 7 sekund i 4 setnych sekundy. Rodaczkę Dorigo wyprzedziła o 0,14 sekundy.

Narciarstwo alpejskie – zmiana na prowadzeniu. Niemka Fabiana Dorigo wyprzedza Szwedkę o 0,58 sekundy.

Narciarstwo alpejskie – Szwedka Hammergaard raczej na podium. Prowadzi z czasem 2 minut, 7 sekund i 76 setnych sekundy. Zostało 2 zawodniczki wyżej klasyfikowane od niej, ale oczywiście są jeszcze zawodniczki zajmujące miejsca poza "30"

Narciarstwo alpejskie – rozpoczynamy decydującą batalię. Startuje zajmująca 3. miejsce Szwedka Emma Hammergaard.

Narciarstwo alpejskie – za nami przejazdy 20 zawodniczek. Prowadzi Ukrainka Anastasiia Shepilenko (2:09.01)

Narciarstwo alpejskie – Zuzanna Czapska też raczej nie poprawi swojego rezultatu. Teraz to ona zamyka stawkę z czasem 2 minut, 13 sekund i 52 setnych sekundy. Prowadzi z przewagą 3,72 sekundy nad Polką Szwajcarka Eliane Christen.

Hokej - Przed nami bardzo ciekawy mecz turnieju mężczyzn, a dokładnie grupy A. Niepokonana i znakomicie grająca Kanada zagra z Łotwą, która przegrała tylko raz.

Snowboard - Po godzinie 19:00 czasu polskiego rozpoczną się kwalifikacje w slopestyle'u. Wśród mężczyzn wystartują Krzysztof Owczarek i Jan Jaromin.

Narciarstwo dowolne - Jedynym polskim akcentem w kwalifikacjach slopestyle'u był Łukasz Ligocki jako delegat techniczny. Wśród narciarzy zabrakło naszych reprezentantów, a najlepsze wyniki osiągnęli Japończycy Rai Kasamura i Yuna Koga.

Narciarstwo alpejskie – prowadzi z czasem 2 minut, 10 sekund i 51 setnych sekundy Amerykanka Mia Hunt.

Narciarstwo alpejskie – za nami przejazd Polki. Daria Krajewska z czasem 2 minut, 11 sekund i 91 setnych sekundy zamyka niestety stawkę.

Narciarstwo alpejskie – Sophia Tozzi jest już na mecie z czasem 2 minut, 11 sekund i 25 setnych sekundy. To do niej będziemy teraz porównywać kolejne zawodniczki.

Łyżwiarstwo szybkie - Jakub Piotrowski zajmuje piętnastą pozycję, więc nie będzie dziś drugiego medalu dla Polski na hali lodowej. Całe podium przypadło Japończykom. Złoto zdobył Taiyo Nonomura, srebro Kazuya Yamada, a brązowy Motonaga Arito.

Łyżwiarstwo szybkie - Powoli dobiega końca rywalizacja mężczyzn z łyżwiarstwie szybkim na 1500 metrów. Karol Karczewski zajmuje 30. lokatę, Maksymilian Rzepka 17. pozycję, a dwa oczka niżej sklasyfikowany jest Piotr Nałęcki. Na liście startowej pozostał jeszcze Jakub Piotrowski.

Narciarstwo alpejskie – drugi przejazd slalomu giganta rozpocznie 30. Amerykanka Sophia Tozzi (1:07.40).

Narciarstwo alpejskie – 21. miejsce ze stratą 2,98 sekundy zajmuje Zuzanna Czapska, zaś 24. jest Daria Krajewska (+ 3,28 s).

Narciarstwo alpejskie – a liderką po pierwszym przejeździe jest Niemka Leonie Floetgen, która pojechała w czasie 1 minuty, 3 sekund i 59 setnych sekundy. Ma ona 0,51 sekundy nad swoją rodaczką Dorigo.

Narciarstwo alpejskie – O godzinie 18:30 rozpocznie się drugi przejazd slalomu giganta pań na Uniwersjadzie w Lake Placid. Rywalizacja będzie odbywała się w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc, ale zawodniczki zajmujące miejsca poza czołową "30" pojadą po alpejce prowadzącej na półmetku zmagań.

Biegi narciarskie - Zakończyła się rywalizacja na 10 km stylem klasycznym mężczyzn. Niespodziewanie na najwyższym stopniu podium stanął nie jeden z Norwegów, lecz Japończyk Ryo Hirose. Biało-czerwoni (podobnie jak wcześniej ich koleżanki) spisali się przeciętnie. Najlepszy z nich Mateusz Haratyk zajął 18. miejsce ze stratą 1:29 do zwycięzcy. Pozostali Polacy pobiegli zdecydowanie gorzej i sklasyfikowani zostali w czwartej i piątej dziesiątce.

Hokej - Zakończył się mecz Węgrów z Brytyjczykami. Tym drugim należą się ogromne słowa uznania za postawę w ostatniej tercji, w której udało im się zdobyć aż trzy bramki. Wypracowana wcześniej przewaga Madziarów była jednak zbyt duża i ostatecznie wygrali oni 8:3. W kolejnym meczu turnieju hokejowego o godzinie 19:00 Kanadyjczycy zmierzą się z Łotyszami.

Curling - zgodnie z tym, co pisaliśmy kilkanaście minut szybciej - Japończycy okazali się pierwszym pogromcą Brytyjczyków wygrywając 6:4. Norwegowie natomiast rozprawili się z Amerykanami po extra endzie.

Biegi narciarskie - Najlepszy z biało-czerwonych Mateusz Haratyk jest 15. na pierwszym pomiarze czasu, do którego dobiegli już wszyscy zawodnicy. Nasz reprezentant ma ponad 30 sekund straty do lidera. Nie będzie raczej dziś miejsca w pierwszej dziesiątce dla żadnego z naszych biegaczy.

Hokej - Dzielni Brytyjczycy zaskakują Węgrów! W niecałe trzy minuty na początku trzeciej tercji hokeiści z Wielkiej Brytanii strzelili dwa gole (w poprzednich trzech meczach zdobyli zaledwie jednego) i przegrywają już tylko 6:2. Czy w tym meczu będą jeszcze emocje?

Biegi narciarskie - Na trasie są już wszyscy biało-czerwoni, a dwóch z nich dobiegło już do pierwszego pomiaru czasu (po 2,5 km). Robert Bugara jest aktualnie 14., a Michał Boreczek 34.

Łyżwiarstwo szybkie - Natalia Jabrzyk srebrną medalistką Uniwersjady w Lake Placid. Polkę wyprzedziła jedynie Koreanka Jiwoo Park. Mamy kolejny medal!

Curling - trwa natomiast ósmy end w spotkaniu Norwegów z Amerykanami (obecnie 4:6) oraz Japończyków z Brytyjczykami (6:3), którzy przy równie skutecznej jak dotąd grze Azjatów mogą za kilka chwil stracić miano niepokonanych.

Narciarstwo alpejskie - Kończy się już pierwszy przejazd slalomu giganta. Czołowa trójka: 1. Leonie Floetgen (Niemcy); 2. Fabiana Dorigo (Niemcy), 3. Emma Hammergaard (Szwecja). Miejsca Polek: 21. Zuzanna Czapska, 24. Daria Krajewska, 44. Maja Chyła. Drugi przejazd rozpocznie się o 18:30.

Curling - Zakończyły się trzy spotkania curlerów. Kanadyjczycy w sześciu endach uporali się z Koreańczykami triumfując 9:4, Szwajcarzy w siedmiu partiach pokonali Czechów 8:3. W takim samym wymiarze rundowym Szwedzi zwyciężyli z Brazylijczykami w stosunku 9:2.

Hokej - Bardzo konsekwentni są w dzisiejszym meczu Węgrzy. Podobnie jak w pierwszej tercji, w drugiej odsłonie strzelili Brytyjczykom trzy gole i prowadzą już 6:0. Czy w tym spotkaniu będziemy mieli dwucyfrówkę?

Łyżwiarstwo szybkie - Iga Wojtasik wygrała w swojej parze z Japonką Kokoro Morino, lecz czas 2:07.32 wystarczył tylko na czwarte miejsce. Wciąż na prowadzeniu znajduje się Natalia Jabrzyk.

Łyżwiarstwo szybkie - Ruszyła rywalizacja na 1500 metrów pań. Aktualnie na prowadzeniu jest Natalia Jabrzyk, która czasem 2:06.19 pobiła rekord toru w Lake Placid. Maja Płończyk zajmuje 16. lokatę. Do końca rywalizacji pozostało sześć par, a w tym dwie reprezentantki Polski.

Narciarstwo alpejskie - Na mecie sa już pozostałe Polki. Daria Krajewska ze stratą 3.28 do liderującej Niemki Leonie Floetgen zajmuje obecnie 23. miejsce. Maja Chyła straciła do Niemki 5.30 sekundy i jest 43. Czapska, która jechała jako pierwsza w stawce, zajmuje 21. miejsce. Start ma już za sobą prawie 60 alpejek.

Biegi narciarskie - Rozpoczęła się rywalizacja mężczyzn na 10 km, w której uczestniczy aż 84 zawodników. Na Polaków przyjdzie nam jednak trochę poczekać, ponieważ pierwszy z nich Michał Boreczek wystartuje dopiero za 15 minut. Kolejni biało-czerwoni ruszą kolejno o 17:02 (Robert Bugara), 17:09 (Mateusz Haratyk) i 17:10 (Michał Skowroń).

Hokej - Po pierwszej tercji Węgrzy prowadzą z Brytyjczykami 3:0. Za moment rozpocznie się druga odsłona.

Narciarstwo alpejskie - Coraz więcej zawodniczek uzyskuje słabsze wyniki od Polki. Czapska jest 20. W czołowej trójce bez zmian, wygląda na to, że znamy już układ w ścisłej czołówce po pierwszym przejeździe. Floetgen - Dorigo - Hammergaard.

Narciarstwo alpejskie - Pierwsza dwudziestka już na mecie. W czołówce bez zmian. Pierwsze dwie Niemki Floetgen i Dorigo, trzecia Szwedka Hammergaard. Zuzanna Czapska 16.

Biegi narciarskie - Za nieco ponad pół godziny do rywalizacji na 10 km przystąpią panowie, a wśród nich czterech Polaków: Michał Boreczek, Robert Bugara, Mateusz Haratyk i Michał Skowroń.

Biegi narciarskie - Wszystkie panie rywalizujące na 5 km "klasykiem" dotarły już do mety. Złoto zdobyła Finka Hilla Niemela, srebro Estonka Mariel Merlii Pulles, a brąz Włoszka Maria Eugenia Boccardi. Najlpesza z Polek - Weronika Kaleta została sklasyfikowana na 19. pozycji. Dużo gorzej spisały się Karolina Kukuczka (28. miejsce) i przede wszystkim Aleksandra Mikołajczyk (59. miejsce). Duże brawa należą się z kolei dzielnej Tajce Nawaphorn Phormwong, która mimo bardzo przeciętnych umiejętności dała radę ukończyć bieg z ponad dwunastominutową stratą do przedostatniej biegaczki.

Narciarstwo alpejskie - Dziesiąć zawodniczek już na mecie. Czapska jest ósma lideruje obecnie Niemka Leonie Flogeten, za nią Dorigo oraz Szwedka Emma Hammergaard.

Biegi narciarskie - Osłabła mocno w drugiej części dystansu Weronika Kaleta. Nie będzie niestety medalu ani nawet miejsca w pierwszej dziesiątce dla Polki.

Hokej - zgodnie z przewidywaniami na lodowisku dominują Węgrzy, którzy w połowie pierwszej tercji prowadzą już 2:0 i nie powinni mieć najmniejszych problemów z odniesieniem pewnego zwycięstwa.

Biegi narciarskie - Zdecydowanie lepiej radzi sobie natomiast Weronika Kaleta! Na pierwszym pomiarze czasu w połowie dystansu jest aktualnie szósta ze stratą dziesięciu sekund do liderki (i zaledwie czterech do trzeciej Tanji Kurek). Do tego punktu pomiarowego nie dobiegło jeszcze kilkanaście zawodniczek.

Narciarstwo alpejskie - Zuzanna Czapska uzyskuje czas 1:06.57. Po starcie trzech zawodniczek Polka jest... trzecia. Do liderki Fabiany Dorigo z Niemiec straciła 2.5 sekundy.

Biegi narciarskie - Cóż... Aleksandra Mikołajczyk dobiegła do mety z czasem 16:51. Niestety, druga część dystansu była w jej wykonaniu jeszcze słabsza niż pierwsza i w konsekwencji nasza reprezentantka dała się o ponad 10 sekund wyprzedzić... Mongołce Nomin-Erdene Barsnyam. Jej strata do liderki to aktualnie ponad trzy minuty.

Biegi narciarskie - Na trasie jest już pierwsza z Polek - Aleksandra Mikołajczyk. Niestety, nie radzi sobie ona najlepiej i na ten moment na półmetku jest piętnasta z ponad minutową stratą do liderki - Francuzki Amelie Suiffet. Czekamy na pozostałe dwie biało-czerwone!

Narciarstwo alpejskie - Aż 80 zawodniczek znalazło się na liście startowej pierwszego przejazdu slalomu giganta. Wśród nich cztery Polki. Już z pierwszym numerem startowym pojedzie Zuzanna Czapska, zdecydowanie później zobaczymy jeszcze Darię Krajewską (numer startowy 49.) i Maję Chyłe (54.). Start zawodów o 15:30.

Hokej - Oprócz emocjonowania się startem naszych biegaczek, warto również spojrzeć w kierunku hokejowego lodowiska, na którym o 15:30 rozpocznie się spotkanie Węgrów z Brytyjczykami. Hokeiści z Wielkiej Brytanii po trzech porażkach (z fatalnym bilansem bramkowym 1:47) stracili już szansę występ w półfinale. Dla Madziarów jest to natomiast mecz o przedłużenie nadziei na awans do strefy medalowej.

Biegi narciarskie - Już za moment rozpocznie się rywalizacja w biegu kobiet na 5 km techniką klasyczną! O godzinie 15:06 polskiego czasu na trasę jako pierwsze ruszyć powinny dwie reprezentantki... Mongolii. Po startach bardziej "egzotycznych" zawodniczek czekać będziemy już na Polki. Najpierw na trasie pojawi się Aleksandra Mikołajczyk (15:12), następnie Karolina Kukuczka (15:27), a na koniec oczywiście Weronika Kaleta (15:32), która powinna dziś powalczyć o miejsce w ścisłej czołówce!

Curling - Już za niespełna dwadzieścia minut rozpocznie się szósta sesja rywalizacji curlerów. Oto zestawienie spotkań, które rozpoczną się o 15:00:
Norwegia - USA
Kanada - Korea Południowa
Czechy - Szwajcaria
Brazylia - Szwecja
Japonia - Wielka Brytania

Już za niecałe półtorej godziny rozpoczniemy kolejny dzień tegorocznej uniwersjady. Na pierwszy ogień pójdą curlerzy, a kilka minut później zmagania rozpoczną biegaczki narciarskie, wśród których znajdą się reprezentantki Polski.

Kinga Marchela

Studentka dziennikarstwa trenująca jeździectwo od przeszło 10 lat. Poza śledzeniem losów jeźdźców piszę o skokach narciarskich, Formule 1, triathlonie, łyżwiarstwie figurowym i curlingu.