Piłka ręczna: Vive pewnie wygrywa w meczu na szczycie

• Data publikacji: 17.10.2018, 22:30

Orlen Wisła Płock po raz kolejny musiała uznać wyższość mistrzów Polski w "świętej wojnie". Płocczanie ulegli PGE Vive Kielce 24:31.

Początek meczu był dosyć równy. Mniej więcej do 10. minuty meczu, Wisła stawiała czynny opór rozpędzonym przyjezdnym, później jednak przewaga kielczan stopniowo rosła, w poczynania gospodarzy wkradała się nerwowość i niedokładność. Przy zabójczej skuteczności przyjezdnych i biernej postawie obrony gospodarzy, w Orlen Arenie szykował się pogrom. Na przerwę Wisła schodziła już z ośmioma bramkami straty do lidera tabeli PGNiG Superligi.

W drugiej połowie tempo spotkania znacząco osłabło. Vive skupiało się na budowaniu akcji w ataku pozycyjnym, Wisła raz za razem próbowała kontrować. Na nic jednak się to zdało i po wyrównanej drugiej połowie to kielczanie cieszyli się z 13. z rzędu zwycięstwa w "derbach Polski".