Uniwersjada 2023 - hokej: wygrana Kazachstanu na szczycie

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 17.01.2023, 12:12

Wysoką wygraną nad Szwecją w turnieju mężczyzn na Uniwersjadzie w Lake Placid zaliczyła Ukraina. Porażkę z Kazachstanem zaliczyła Słowacja, a Węgry pokonały Koreę Południową.

Turniej mężczyzn

Do spotkania na szczycie grupy B doszło między niepokonanymi dotychczas Kazachstanem i Słowacją, ale warunki stawiali Kazachowie, którzy sprawę w dużej mierze rozwiązali już w pierwszych dwudziestu minutach gry. Pierwsza tercja przyniosła krajowi ze stolicą w Astanie trzy bramki, które udało im się zdobyć w osiem minut, między 13., a 20. minutą gry, po tym ciosie Słowakom nie udało się podnieść i przegrali 0:4. Kazachstan objął samodzielne prowadzenie w tabeli.

Kazachstan - Słowacja 4:0 (3:0, 1:0, 0:0).

Męska Szwecja na turnieju w Lake Placid to raczej chłopcy do bicia, nie inaczej było w spotkaniu z Ukrainą, gdzie Trzy Korony gładko przegrały 2:12. Nasi wschodni sąsiedzi zupełnie zdominowali grę i raz za razem umieszczali krążek w siatce. Ostatecznie licznik zatrzymał się na dwunastu bramkach, Szwedzi tylko w pierwszej tercji potrafili odgryźć się rywalom.

Ukraina - Szwecja 12:2 (4:2, 5:0, 3:0).

Węgry - Korea Południowa 7:4 (3:1, 4:0, 0:3).

Turniej kobiet

Do niesamowicie wyrównanego spotkania doszło między uniwersyteckimi reprezentacjami Słowacji i USA w kategorii pań. Początkowe prowadzenie 3:1 Słowaczek Amerykankom udało się zniwelować jeszcze w pierwszej tercji, później o przewadze Europejek zdecydowała m.in. wysoka skuteczność Sofii Vysokavej, która zdobyła trzy kolejne gole, które przypisano na konto naszych sąsiadek, które wygrały 6:5.

Słowacja - USA 6:5 (3:3, 2:1, 1:1).

Czechy - Japonia 3:1 (2:0, 1:0, 0:1).