FA Cup: awans Liverpoolu do 1/16 finału
Row17/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 17.01.2023, 22:39

Liverpool wygrał 1:0 z Wolverhampton w powtórzonym meczu 1/32 finału Pucharu Anglii. Zwycięską bramkę zdobył w 13. minucie Harvey Elliot.

Spotkanie Liverpoolu z Wolverhampton w 1/32 finału FA Cup rozegrało się w dwóch aktach. W pierwszym spotkaniu na Anfield padł remis, co spowodowało konieczność powtórzenia meczu już na Molineux Stadium. Skład "Wilków" pozostał prawie taki sam, z kolei Jurgen Klopp wymienił sporo piłkarzy, czyniąc jedenastkę sporo słabszą. Mimo to w 13' minucie "The Reds" objęli prowadzenie. Harvey Elliot zdecydował się na strzał z dystansu i zaskoczył Jose Sa. Wysokie tempo spotkania nie przekładało się na kolejne sytuacje bramkowe. W 36. minucie Fabio Carvalho trafił do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Gospodarze odpowiedzieli silnym, lecz niecelnym uderzeniem Adamy Traore.

W drugiej odsłonie długo piłkarze obu zespołów kazali czekać na pierwszy strzał celny. Liverpool po ostatnich niepowodzeniach skupił się przede wszystkim, żeby bramki nie stracić, a nie szukać na wszelką cenę kolejnych trafień. Plan gości układał się po ich myśli. W obronie wyglądali bardzo solidnie i nie pozwolili na zbyt wiele ekipie Juliena Lopeteguiego. Ostatnie minuty przebiegły głównie pod polem karnym Caoimhina Kellehera. Akcje gospodarzy kończyły się głównie rzutami rożnymi. Wynik 0:1 dał "The Reds" awans do kolejnej rundy i przełamanie serii trzech meczów z rzędu bez wygranej.

Wolverhampton  - Liverpool: 0:1 (0:1)

Bramka: 13' Elliot

Wolverhampton: Jose Sa - Lembikisa (46' Semedo), Collins, Toti, Jonny (65' Podence) - Traore, Moutinho (65' Cunha), Neves, Hodge (46' Nunes), Ait Nouri - Jimenez (84' Diego Costa)

Liverpool: Kelleher - Milner (66' Phillips) , Gomez, Konate, Tsimikas - Keita, Bajcetić (75' Fabinho), Thiago (75' Doak) - Elliot, Gakpo (65' Salah), Carvalho (66' Jones)

Żółte kartki: 43' Traore - 57' Thiago, 71' Phillips, 90+2' Gomez

Sędzia: Andre Marriner