Australian Open: Iga Świątek w trzeciej rundzie
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.01.2023, 02:39

Iga Świątek pokonała 6:2, 6:3 Camilę Osorio w drugiej rundzie Australian Open. Polka w trzecim meczu zmierzy się z Biancą Andreescu albo Cristiną Bucsą.

Świątek otworzyła turniej meczem z Jule Niemeier. Mimo przeszkód liderka rankingu odprawiła Niemkę w dwóch setach. W drugiej rundzie rywalką Polki była Camila Osorio. Kolumbijka na start wygrała 6:4, 6:1 z Panną Udvardy. Polka mierzyła się z Kolumbijką po raz pierwszy. Z powodu opadów deszczu na korcie Lorda Lavera zamknięto dach.

Spotkanie rozpoczęło się dla Świątek w wymarzony sposób. Najpierw pewnie wygrała swój gem serwisowy, po czym niewymuszony błąd Osorio dał wynik 2:0. Po osiemnastu minutach było już 4:0. W kolejnym gemie Kolumbijka wykorzystała punkt zaczepienia i przełamała liderkę rankingu. Seria breaków trwała do końca seta. Ostatecznie po 37. minutach Świątek wygrała 6:2. Osorio nie wygrała ani jednego gema serwisowego.

Drugą odsłonę raszynianka rozpoczęła od zażegnania break pointa. Chwilę później jej rywalce udało się wygrać własne podanie. Kolejne gemy należały już do Świątek, w tym czwarty, gdy 84. tenisistka rankingu popełniła podwójny błąd serwisowy i straciła serwis. Polce nie udało się domknąć meczu przy stanie 5:1 i podaniu. Kolejną szansę już wykorzystała, wygrywając 6:1, 6:3 w godzinę i dwadzieścia cztery minuty. W tym czasie 21-latka popełniła 16 niewymuszonych błędów i zagrała 18 zagrań kończących.

Iga Świątek (POL) [1] - Camila Osorio (COL): 6:2, 6:3