EBLK: podsumowanie 3. kolejki

• Data publikacji: 18.10.2018, 07:55

Za nami kolejna seria spotkań w Energa Basket Lidze Kobiet. Tym razem wygrywali przede wszystkim przyjezdni, jedynie koszykarki Arki Gdynia były jedyny gospodyniami, które nie dały sobie odebrać punktów.

Ciekawie miało być w Gdyni, gdzie miejscowa Arka podejmowała gorzowianki oraz w Lublinie, gdzie Pszczółka AZS UMCS rywalizowała z Wisłą Kraków. W przypadku pierwszego spotkania to gospodynie od początku do końca były na prowadzeniu. Akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego ani razu nie doprowadziły do remisu, a tym bardziej nie były w stanie wyjść na prowadzenie. Arka w pewnym momencie prowadziła już nawet 69:47, ale podopieczne Dariusza Maciejewskiego zmniejszyły w ostatniej kwarcie straty i przegrały tylko 73:80.

W Lublinie przez pierwszą połowę było trochę emocji, choć wyglądało, że mecz jest cały czas pod kontrolą Wisły. Lublinianki były na prowadzeniu przez niespełna cztery minuty. Krakowianki po prostu zrobiły swoje i zwyciężyły na trudnym terenie. Całe spotkanie w barwach Wisły rozegrała Klaudia Niedźwiedzka, która zdobyła 18 punktów i była liderką "Białej Gwiazdy".

Jednak wyrównane spotkanie było w Gdańsku, gdzie beniaminek podejmował Artego Bydgoszcz. Koszykarki Politechniki były na prowadzeniu przez blisko 29 minut. Beniaminek EBLK prowadził nawet różnicą 16 punktów (30:14). Artego dopiero w ostatniej minucie trzeciej kwarty wyszło na prowadzenie, którego już później nie oddało. Trzeba jednak przyznać, że to był dobry mecz Politechniki, która w poprzednich dwóch kolejkach przegrywała ponad 30 punktami. Tym razem emocje były do samego końca i bydgoszczanki wygrały tylko 60:54.

Bardzo przekonujące zwycięstwo w Ostrowie Wielkopolskim odniosła ekipa PGE MKK Siedlce. Siedlczanki zazwyczaj walczyły o utrzymanie w najwyższej lidze, a po trzech seriach spotkań mają już dwa zwycięstwa. To na pewno cenne triumfy, dzięki którym podopieczne Teodora Mołłowa będą mogły myśleć o spokojnym utrzymaniu, a być może sprawią jeszcze nie jedną niespodziankę i awansują do fazy play off.

Na ten moment drużyny z Ostrowa, Gdańska, Łodzi i Poznania pozostają bez zwycięstwa, z trzema porażkami na koncie. Natomiast aż pięć zespołów w tegorocznych rozgrywkach jeszcze nie przegrało, a są to CCC Polkowice, Arka Gdynia, Ślęza Wrocław, Artego Bydgoszcz i Wisła Kraków. Trzy ostatnie jednak rozegrały o jeden mecz mniej od polkowiczanek i gdynianek. Czekamy na kolejne pojedynki, które już w najbliższy weekend.