IHF Mistrzostwa Świata 2023: Hiszpania - Polska [ZAPIS LIVE]
Copyright @2023 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 18.01.2023, 20:30

Biało-Czerwoni po zwycięstwie nad Arabią Saudyjską awansowali do fazy zasadniczej. Dzisiejszym rywalem gospodarzy turnieju będą Hiszpanie, którzy noszą aktualnie tytuł wicemistrzów Europy i brązowych medalistów mistrzostw świata. Transmisję rozpoczniemy o godzinie 20:30!

Hiszpania - Polska 27:23 (16:15)

Relacja na żywo

Polacy zagrają jeszcze z Czarnogórą w piątek i Iranem w niedzielę. My oczywiście zostajemy i poprowadzimy dla państwa relacje na żywo z pozostałych spotkań naszej kadry i meczów medalowych. Dziękujemy za dziś!

Mogliśmy tego oczekiwać, ale na pewno spodziewaliśmy się gorszego spotkania po ostatnich farsach. Nie został zrealizowany cel, jaki był w planie Patryka Rombla. Na podsumowania jeszcze przyjdzie czas, zobaczmy jeszcze dwa ostatnie mecze Biało-Czerwonych bez presji. Na ten moment jedna ważna rzecz - zdecydowanie za późno dostał szansę Mateusz Kornecki.

Hiszpania - Polska 27:23 - Koniec tego meczu. Hiszpanie na spokojnie trafili jeszcze jeden raz. Polacy żegnają się z turniejem, choć zagrają jeszcze dwa mecze.

Hiszpania - Polska 26:23 - Perez de Vargas broni kolejnego karnego, nie do minięcia jest ten zawodnik.

Hiszpania - Polska 26:23 - Karny dla Polski po faulu na Pietrasiku. Natomiast czas nie jest zatrzymany.

Hiszpania - Polska 26:23 - Kornecki z kolejnym świetnym momentem gry, ale już maleją nasze szanse.

Hiszpania - Polska 26:22 - Sole trafia swojego drugiego gola w tym meczu.

Hiszpania - Polska 25:22 - Bardzo długo bronili się teraz Hiszpanie pod swoją bramką. Będzie ciężko, ale ciężko to jest od początku tego spotkania.

Hiszpania - Polska 24:22 - Pięć minut do końca, a Polacy notują kolejną świetną interwencję w obronie.

Hiszpania - Polska 24:22 - Arek Moryto z siódmego metra, to był ważny gol!

Hiszpania - Polska 24:21 - Doskonale Kornecki przy obronie rzutu Dujszebajewa. Dlaczego ten chłopak nie grał wcześniej?!

Hiszpania - Polska 24:21 - Sićko z dystansu trafia idealnie w okienko! Walczymy!

Hiszpania - Polska 24:20 - Minął Korneckiego Sole i mamy już cztery bramki do odrobienia.

Hiszpania - Polska 23:20 - Żart, naprawdę żart. Czerwona kartka dla Patryka Walczaka, sytuacja natomiast z pewnością nie była celowa.

Hiszpania - Polska 23:20 - Ponad bramkę rzucają teraz Hiszpanie! Natomiast Guardiola został poturbowany przez Walczaka przy zwrocie, chyba dość poważnie.

Hiszpania - Polska 23:20 - Hiszpanie zatrzymani przez Tomasza Gębalę, o to chodzi! Czas dla selekcjonera wicemistrzów Europy.

Hiszpania - Polska 23:20 - Jędraszczyk znowu ze skrzydła! Doskonale gra ten chłopak w ostatnich minutach!

Hiszpania - Polska 23:19 - Po uderzeniu Daszka w twarz Pecina odpokutuje swoje na ławce. Po raz drugi w tym meczu.

Hiszpania - Polska 23:19 - Jędraszczyk może być przez lata nadzieją tej kadry. Bardzo dobry występ tego młodego zawodnika.

Hiszpania - Polska 22:18 - Pietrasik w poprzeczkę, no nie idzie to za dobrze. Niespełna kwadrans do końca.

Hiszpania - Polska 22:18 - Figureas odpowiada, mając czystą pozycję do ataku.

Hiszpania - Polska 21:18 - De Vargas na osiem interwencji miał aż sześć skutecznych. Doskonały występ tego bramkarza. Wreszcie pokonał go Jędraszczyk w akcji, którą zespół omawiał na przerwie.

Hiszpania - Polska 21:17 - Canellas trafia na cztery bramki przewagi i to zmusiło Patryka Rombla do wykorzystania czasu.

Hiszpania - Polska 20:17 - Znów mają piłkę w posiadaniu Hiszpanie. Nie mamy żadnych argumentów w ataku i to zaczyna martwić.

Hiszpania - Polska 20:17 - Trzeba koniecznie przerwać ten impas, bo robi się niebezpiecznie.

Hiszpania - Polska 19:17 - No niestety, bramkarz Hiszpanii jest w formie.

Hiszpania - Polska 19:17 - Pamiętamy o grze na skrzydłach, natomiast czujni są tam Hiszpanie. Sićko znów spudłował.

Hiszpania - Polska 19:17 - Mamy teraz o jednego więcej na boisku. Na dwie minuty usiadł Pecina.

Hiszpania - Polska 19:17 - Sićko idealnie ustawiony asekurował Olejniczaka. Uff!

Hiszpania - Polska 18:17 - Powrócił król rzutów karnych. Moryto tym razem się nie pomylił.

Hiszpania - Polska 18:16 - Zaledwie trzy gole padły w ciągu tych ośmiu minut. Naprawdę doskonały fragment gry w defensywie.

Hiszpania - Polska 17:16 - Doskonale Gębala zatrzymał teraz Canellasa! Mamy piłkę!

Hiszpania - Polska 17:16 - Czuwara wyszedł na karnego, nie wiedzieć dlaczego nie Moryto. Rzucił prosto w rękę bramkarza...

Hiszpania - Polska 17:16 - Daszek na razie nie istnieje w ataku. A szkoda, mógłby być sporym wzmocnieniem.

Hiszpania - Polska 17:16 - Znów mają punkt przewagi, ale widać te nerwy po stronie Hiszpanów.

Hiszpania - Polska 16:16 - Maciej Gębala ryzykownie, ale niestety zbyt ryzykownie. Karny dla Hiszpanii.

Hiszpania - Polska 16:16 - Alexa Dujszebajewa doskonale znają nasi zawodnicy i widać to w polskiej obronie. Hiszpanie grają pasywnie, a Kornecki znów notuje udaną interwencję.

Hiszpania - Polska 16:16 - Valera nie trafił i choć była doskonała okazja to przez faul w ataku nie mamy prowadzenia.

Hiszpania - Polska 16:16 - Sićko z koła nad obrońcami, brawo.

Hiszpania - Polska 16:15 - Mateusz Kornecki to magik! Dwukrotnie wybronił tę piłkę!

Hiszpania - Polska 16:15 - Bardzo dobrze ustawieni Polacy w obronie, ale zamiast szybko zagrać kontrę, Olejniczak zwolnił. Przechwycili piłkę rywale i teraz to oni mogą powiększyć przewagę.

Hiszpania - Polska 16:15 - Jeszcze minutę gramy w przewadze, warto to wykorzystać. Pierwszy krok miał wykonać Moryto, ale znów się pomylił.

Hiszpania - Polska 16:15 - Wracamy do gry! W bramce nadal Mateusz Kornecki, cudownie.

Cóż tu dużo mówić, jest na co patrzeć! Ten mecz może się podobać i oby było tak do końca. Mateusz Kornecki zdecydowanie musi zostać na boisku. Doskonały występ Czuwary i Jędraszczyka. Wrócimy za kilkanaście minut!

Hiszpania - Polska 16:15 - Czuwara ze skrzydła idealnie minął Coralesa! Mamy bramkę kontaktową i przegrywamy jednym golem!

Hiszpania - Polska 16:14 - Brawo, Biało-Czerwoni! Bardzo dobra połowa tego meczu! Na ławkę usiądzie jeszcze Guardiola, więc drugą partię rozpoczniemy w przewadze.

Hiszpania - Polska 16:14 - Pół minuty do końca, a o czas poprosił trener Hiszpanów. Nie dajmy teraz trafić rywalom!

Hiszpania - Polska 16:14 - Ale błyskawiczna odpowiedź rywali, Polacy nie zdążyli się nawet obrócić, natomiast Czuwara z Jędraszczykiem kapitalnie odpowiedzieli!

Hiszpania - Polska 15:13 - Już wiedzą Państwo, dlaczego tak czekaliśmy na Korneckiego na boisku? Czaruje ten chłopak polską bramkę, zatrzymując teraz rywala, a Jędraszczyk popisał się pięknym atakiem.

Hiszpania - Polska 15:12 - Gol za gol. Valera kontra Bis.

Hiszpania - Polska 14:11 - Oj, niedobrze... trochę dekoncentracji i Hiszpanie odskoczyli na trzy "oczka". Czas dla Patryka Rombla.

Hiszpania - Polska 12:11 - Fernandez z doskonałym ustawieniem, dostał piłkę od Canellasa i pewnie minął Korneckiego. Olejniczak z kolei rzuca pod nogi bramkarza rywali.

Hiszpania - Polska 11:11 - Mało miejsca mieli Polacy na oddanie rzutu. Przy trzeciej próbie udało się jednak trafić, a wykonawcą tego gola - Szymon Sićko.

Hiszpania - Polska 11:10 - Canellas utrzymuje Hiszpanię przy prowadzeniu. Minęła 22. minuta spotkania.

Hiszpania - Polska 10:10 - BRAWO, MATEUSZ KORNECKI!!! Doskonale zagrana piłka Moryty do Bisa i mamy remis!

Hiszpania - Polska 10:9 - Ponownie dwupunktowa przewaga Hiszpanów, ale szybko odpowiedział Czuwara z koła.

Hiszpania - Polska 9:8 - Grali Biało-Czerwoni na czas by jak najdłużej utrzymać się pod hiszpańską bramką w osłabieniu, ale karnego już nie udało się wykorzystać.

Hiszpania - Polska 9:8 - Festiwal niewykorzystanych szans, ale na szczęście Olejniczak wywalczył rzut karny.

Hiszpania - Polska 9:8 - Sole w poprzeczkę w rzucie karnym!

Hiszpania - Polska 9:8 - Pomylił się znów Sićko. No niedobrze, bo można było mieć prowadzenie. Na dodatek karę dostał Patryk Walczak.

Hiszpania - Polska 9:8 - No i Alex Dujszebajew przypomina o sobie.

Hiszpania - Polska 8:8 - CO TO BYŁO... Kolejny genialny przechwyt, ale fatalna decyzja Olejniczaka z podaniem do Moryty.

Hiszpania - Polska 8:8 - Szybkie zebranie Korneckiego ale niepotrzebnie zwolnił przed kołem Moryto. Stracona szansa na przejęcie prowadzenia.

Hiszpania - Polska 8:8 - Męczą się Hiszpanie, bo gospodarze bardzo skutecznie ich zatrzymują.

Hiszpania - Polska 8:8 - Piękna interwencja Korneckiego, który pojawił się w bramce, MIEJMY NADZIEJĘ na dłużej. Olejniczak za to wyrównał wynik.

Hiszpania - Polska 8:7 - Ładny fragment polskiej gry w defensywie! Przy sygnalizacji gry pasywnej trafił Alex Dujszebajew, ale możemy pochwalić Polaków.

Hiszpania - Polska 7:6 - Dobrze w obronie popracowali bracia Gębala, ale wciąż przy piłce wicemistrzowie Europy.

Hiszpania - Polska 7:6 - Gra punkt za punkt trwa, dobrze, że póki co jesteśmy w stanie utrzymać kontakt. Szkoda, że teraz bramkarz był lepszy od Sićki.

Hiszpania - Polska 6:5 - Momentalnie odpowiedział Figureas.

Hiszpania - Polska 5:5 - Piękna bramka Szymona Sićko!

Hiszpania - Polska 5:4 - Zaskoczył teraz brat Alexa, rzucając ponad Tomaszem Gębalą, a nie jest to łatwe przy jego wzroście.

Hiszpania - Polska 4:4 - Polacy nieźle się bronią, ale niestety niefortunnie Maciej Gębala zahaczył o twarz Alexa Dujszebajewa i pomaszerował na ławkę.

Hiszpania - Polska 4:4 - Szansę na wyrównanie dał nam błąd jednego z braci Dujszebajew. Wykorzystał ją Olejniczak.

Hiszpania - Polska 4:3 - Nie odpuścił Sićko! Gramy punkt za punkt, a teraz szybki kontratak zatrzymał Gębala.

Hiszpania - Polska 4:2 - No cóż, Hiszpanie na razie bezbłędni w kole. Chciał szybko odpowiedzieć Sićko, ale gol nieuznany.

Hiszpania - Polska 3:2 - Bardzo dynamiczny rzut Moryty z lewej strony i mamy bramkę!

Hiszpania - Polska 3:1 - Figureas znów minął Morawskiego, ale my teraz możemy odpowiedzieć z siódmego metra.

Hiszpania - Polska 2:1 - Maciej Gębala pograł technicznie na faul. Wywalczył karnego, którego wykorzystał oczywiście nikt inny, jak Arek Moryto.

Hiszpania - Polska 2:0 - Już na początku mamy problemy z utrzymaniem piłki. Trafia teraz Alex Dujszebajew.

Hiszpania - Polska 1:0 - Zaczynają Hiszpanie, rozegranie do koła i Figureas zdobywa premierowego gola.

Hale zdecydowanie mniej wypełnione, niż podczas fazy wstępnej, ale ci najwytrwalsi dalej wspierają.

Najlepsi kibice na świecie przywitali Polaków na boisku! Hymny odśpiewane, zaraz zaczynamy.

Powspominajmy trochę. Jedno z najważniejszych spotkań, jakie Polacy rozegrali z reprezentantami Hiszpanii był mecz podczas mistrzostw świata w Katarze w 2015 roku. Mecz o brązowy medal, który zawisnął na szyjach Biało-Czerwonych. Wówczas nasi zawodnicy wygrali 29:28, a trenerem kadry był wówczas Michael Biegler.

Cieszy obecność Mateusza Korneckiego w "szesnastce" na to spotkanie! Osobiście bardzo byśmy chcieli zobaczyć go w bramce, w zamian za Adama Morawskiego.

Polacy zdecydowanie nie są faworytami w tym meczu. Hiszpanie nie przegrali żadnego meczu w pierwszej fazie i awansowali z pierwszego miejsca. Miejmy nadzieję, że nasza kadra zagra choć podobnie do meczu, który rozegrali z Francuzami na otwarcie. Wracamy do Państwa około godziny 20:30!

Szanse na awans do ćwierćfinału są dla podopiecznych Patryka Rombla praktycznie zerowe, choć kiedyś z takiego scenariusza Polacy wychodzili. Wówczas była to jednak inna drużyna i inny szkoleniowiec.

Witamy w naszej relacji z Mistrzostw Świata 2023! Polacy dziś zagrają pierwsze spotkanie fazy zasadniczej - z "Hispanos".

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.