Eurocup: Śląsk z kolejną przegraną
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 18.01.2023, 20:20

Śląsk Wrocław przegrał w wyjazdowym spotkaniu Eurocup z Buducnostem Podgorica 82:71. Była to już 10. porażka wrocławian w tych rozgrywkach.

Zdecydowanym faworytem meczu rozgrywanego w środę wieczór byli gospodarze. Buducnost w rozgrywkach Eurocup spisywał się bardzo dobrze i przed startem spotkania zajmował 5. miejsce z bilansem spotkań 6:4. W znacznie gorszym położeniu była polska ekipa. Śląsk rozgrywki rozpoczął od ośmiu porażek z rzędu i zajmowania ostatniej pozycji w tabeli. Od tego czasu drużyna z Wrocławia wygrała jedno spotkanie z przedostatnim w zestawieniu Trento, a następnie wróciła na niechlubną ścieżkę porażek.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo dobrej gry defensywnej obu zespołów. Przez długi czas w spotkaniu prowadziła ekipa z Czarnogóry, ale była to nieznaczna przewaga, która w szczytowym momencie osiągnęła 6 punktów. Buducnost prowadził wtedy 15:9, ale od tego momentu Śląsk do dobrej obrony dołożył solidną grę w ataku. Polska drużyna kończyła pierwszą kwartę serią 8:2 i przed rozpoczęciem drugiej partii mieliśmy remis 17:17. Bardzo podobny przebieg miała również druga odsłona spotkania. Gospodarze długo prowadzili, ale ich przewaga była minimalna. Ponownie ostatnie akcje należały również do przyjezdnych. Gracze z Wrocławia doprowadzili do remisu 27:27 i znów w bardzo dobrym stylu kończyli pierwszą połowę spotkania, tym razem serią 6:2.

W drugiej połowie oba zespoły nie tylko zamieniły się stronami, ale również rolami. Tym razem to Śląsk od pierwszych minut dyktował warunki i bardzo długo prowadził. W końcówce wrocławianie złapali jednak zadyszkę, a rywale najpierw odrobili straty, a następnie nieznacznie objęli prowadzenie. Po niezłym wrażeniu z gry Śląska z pierwszej połowy niewiele zostało i przed startem ostatniej części gry to rywale prowadzili 54:51. Niespodzianki niestety nie było. Gospodarze kontynuowali znakomitą grę w ataku z trzeciej kwarty i coraz bardziej odjeżdżali naszym reprezentantom. Buducnost ostatecznie zdobył w ostatniej kwarcie 28 punktów i zakończył mecz z bezpieczną, dwucyfrową przewagą.

Śląsk Wrocław przegrał więc w wyjazdowym spotkaniu z Buducnostem Podgorica 82:71. Ślązacy zaprezentowali się bardzo dobrze w obronie w pierwszej połowie spotkania, ale brakowało wówczas dobrej gry w ofensywie. Natomiast po zmianie stron gra polskiej ekipy zupełnie się posypała. Śląsk pozostał więc na ostatnim miejscu w tabeli z bilansem 1:10. Czarnogórcy natomiast dzięki wygranej wskoczyli na 4. miejsce w zestawieniu.

Buducnost Podgorica - Śląsk Wrocław 82:71 (17:17, 16:12, 25:18, 28:20)

Buducnost: O'Brien 14, Bell-Haynes 13, Popovic 12, Drobnjak 11, Kaba 11, Reynolds 9, Green 7, Lazic 5

Śląsk: Kolenda Ł. 23, Dziewa 11, Gołębiowski 11, Bibbs 5, Martin 5, Morgan 5, Wiśniewski 5, Tomczak 4, Korman 2