Uniwersjada 2023 - narciarstwo alpejskie: Kolejny medal Czecha Jana Zabystrana
Szcząchor Robert / PZN

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 18.01.2023, 21:28

W zakończonym slalomie gigancie triumfował Czech, Jan Zabystran, dla którego to już trzeci medal tej Uniwersjady. Duży awans po drugim przejeździe zaliczył nasz alpejczyk, Szymon Bębenek.

Tak naprawdę w zawodach tych liczyło się zaledwie kilku zawodników. Jednym z nich był Czech Jan Zabystran, który wcześniej zdobył już dwa medale tej imprezy. Jego najgroźniejszym rywalem był Szwajcar Eric Wyler, Francuz Jeremie Lagier oraz reprezentant gospodarzy, Jacob Dilling. Po pierwszym przejeździe w czołówce byli jeszcze Szwajcar Andri Moser oraz Norweg Louis Gustav Fausa. Obaj niestety nie ukończyli drugiego przejazdu. W drugim przejeździe Wyler rozczarował zajmując dopiero 15.pozycję, ale zdołał utrzymać przewagę dającą mu srebrny medal. Takich błędów nie popełnił Czech i dzięki temu udało mu się utrzymać pierwszą pozycję. Drugi przejazd wygrał Austriak David Hrovat, co w połączeniu z wynikiem pierwszego przejazdu dało mu ósmą pozycję.

Jedyny w stawce Polak, Szymon Bębenek bardzo źle zaprezentował się w pierwszym przejeździe. Zajął w nim zaledwie 48.pozycję tracąc do zwycięzcy ponad pięć sekund. Bębenek zaprezentował się dużo lepiej w drugim przejeździe, gdzie zajął 25. pozycję, co ostatecznie dało mu 27. miejsce w stawce, ze stratą prawie dziewięciu sekund do zwycięzcy.