Premier League: Manchester United zremisował z Crystal Palace
Rockybiggs [CC BY-SA 4.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.01.2023, 23:05

Manchester United zremisował z Crystal Palace w zaległym meczu 7. kolejki Premier League. Na listę strzelców wpisali się Bruno Fernandes i Michael Olise.

W pierwszej połowie goście byli zdecydowanie lepsi od rywali. Mało jednak było z ich strony groźnych akcji, a jak się pojawiały, to kończyli je nieskutecznie. Najlepsze okazje mieli Luke Shaw i Wout Weghorst. Anglik uderzył obok słupka, a Holender nad poprzeczką. W 43. minucie niepilnowany w polu karnym był Bruno Fernandes, dostrzegł to Christian Eriksen i podał do Portugalczyka, który nie miał problemu, by umieścić piłkę w siatce.

W drugiej odsłonie gra bardziej się wyrównała. Najlepszą okazję na gola stworzyli sobie gospodarze. W 75. minucie główkował Marc Guehi, ale David de Gea zanotował skuteczną interwencję. Pasywna postawa Manchesteru zemściła się w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw piątą żółtą kartkę w sezonie dostał Casemiro i będzie pauzował w spotkaniu z Arsenalem. W 90. minucie Luke Shaw sfaulował przeciwnika w okolicach 25. metra. Rzut wolny na gola zamienił fantastycznym strzałem Michael Olise. Piłkę meczową miał ostatniej minucie doliczonego czasu gry Casemiro, ale nieczysto w nią trafił. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i nie było dziesiątego zwycięstwa z rzędu dla "Czerwonych Diabłów". Ponadto drużyna Erika Ten Haaga nie wykorzystała szansy na zostanie wiceliderem. Crystal Palace zdobyło pierwszy punkt w tym roku.

Crystal Palace - Manchester United: 1:1 (0:1)

Bramka: 90+1' - 43' Fernandes

Crystal: Guaita - Clyne, Richards, Guehi, Mitchell - Doucoure (71' Schlupp), Hughes (84' Milivojević), Olise, Edouard (71' Ayew), Zaha - Mateta (56' Eze)

Manchester: de Gea - Wan-Bissaka, Varane, Martinez, Shaw - Casemiro, Eriksen (83' Fred), Antony (70' Garnacho), Fernandes, Rashford - Weghorst (69' McTominay)

Żółte kartki: 77' Hughes - 47' Martinez, 80' Casemiro

Sędzia: Robert Jones