Australian Open: Alicja Rosolska błyskawicznie odpadła w Melbourne
NAPARAZZI/ Wikimedia

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 19.01.2023, 09:43

Alicja Rosolska i Erin Routliffe rozstawione w turnieju z numerem „16”, przegrały w pierwszej rundzie turnieju deblowego z belgijsko-węgierską parą Greet Minnen i Anna Bondar. Rywalkami zwyciężczyń będzie w drugiej rundzie duet Viktoria Gołubić i Monica Niculescu.

W pierwszej partii, żaden z duetów nie był w stanie przed długi czas utrzymać swojego podania. Można powiedzieć, że byliśmy świadkami swoistego festiwalu przełamań. Jako pierwsze, po obronie breaka podanie straciły Polka i jej partnerka. Chwilę później zostały przełamane ponownie, co dało prowadzenie rywalkom 3:0. Kolejny gem przy serwisie Minnen i Bondar był bardzo zacięty i nerwowy. Rosolska i Routliffe odrobiły część strat wykorzystując trzeciego breaka. Niestety, chwilę później same zostały przełamane po raz trzeci, co dało rywalkom bardzo wysokie prowadzenie(5:1). Polka i Nowozelandka zdołały zmniejszyć rozmiar strat po raz drugi odbierając podanie Węgierce i Belgijce, ale na niewiele się to zdało. Mniej doświadczone zawodniczki nie dały sobie odebrać przewagi i wygrały seta wykorzystując swój serwis.

Drugi set potoczył się błyskawicznie. Całkowitą inicjatywę na korcie przejęły rywalki polsko-nowozelandzkiego duetu. Przeciwniczki świetnie serwowały, perfekcyjnie wykorzystywały okazje na przełamanie odbierając naszemu duetowi podanie trzykrotnie. Rosolska i Routliffe obroniły pierwszą piłkę meczową, ale przy drugiej były bezradne, co skutkowało tym, że błyskawicznie i zdecydowanie nieoczekiwanie pożegnały się z turniejem już w pierwszej rundzie.

Anna Bondar/Greet Minnen(HUN/BEL) – Alicja Rosolska/Erin Routliffe(POL/NZL)[14] 6:4 6:1