Skoki narciarskie - PŚ: Kobayashi wygrał piątkowy konkurs w Sapporo. Kubacki na podium
Joanna Malinowska/sportwobiektywie.pl

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 20.01.2023, 09:47

Ryoyu Kobayashi wygrał piątkowe zawody Pucharu Świata w Sapporo. Na 2. miejscu uplasował się Dawid Kubacki, zaś punkty zdobyli też: Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Rundę konkursową poprzedziły kwalifikacje, w których z notą 134,2 pkt wygrał Halvor Egner Granerud (138,5 m). 2. miejsce z dorobkiem 124,9 pkt zajął Dawid Kubacki (133,5 m), zaś awans do zawodów wywalczyli  7. Kamil Stoch (130,5 m), 11. Piotr Żyła (128,5 m), 24. Aleksander Zniszczoł (124 m) i 45. Paweł Wąsek (116 m).

Po pierwszej serii prowadził Dawid Kubacki, który uzyskał 137 metrów, co dawało mu 140,8 pkt. Na 2. miejscu z dorobkiem 136,9 pkt znajdował się Japończyk Ryoyu Kobayashi (135 m), zaś czołową trójkę ze stratą 4,6 pkt uzupełniał Norweg Halvor Egner Granerud (130,5 m).

W finale po pierwsze zwycięstwo w sezonie zaatakował Ryoyu Kobayashi. Japończyk uzyskał 130 metrów, co dało mu triumf z notą 271,5 pkt. 2. miejsce ze stratą 7,2 pkt zajął Dawid Kubacki (125,5 m). Na najniższym stopniu podium znalazł się Granerud (126 m), który do najlepszego stracił 8,9 pkt.

4. miejsce z dorobkiem 253 pkt zdołał zachować Kamil Stoch (123,5 m), zaś Piotr Żyła (124,5 m) spał na 14. lokatę.

Pucharowych punktów nie zdołali zdobyć: 33. Paweł Wąsek i 38. Aleksander Zniszczoł.