NBA: zwycięstwo Celtics nad Warriors po dogrywce
Erik Drost

• Data publikacji: 20.01.2023, 09:00

Dzisiaj rozegrano pięć kolejnych meczów ligi NBA. Zdecydowanie najciekawiej było w Bostonie, gdzie Celtics potrzebowali dogrywki, aby pokonać 121:118 Golden State Warriors.

Boston Celtics - Golden State Warriors

Celtics walczyli o 34. zwycięstwo w sezonie, z czego ósme z rzędu. Warriors ostatnio grają w kratkę, ale nie byli skazani na porażkę w starciu z najlepszą drużyną ligi. Pokazała to sama rywalizacja na parkiecie. W drugiej kwarcie gospodarze odskoczyli na 38:28, ale Golden State odrobili straty i po rzucie zza połowy Stephena Curry'ego prowadzili 55:54. Druga połowa przebiegała pod znakiem stałego prowadzenia Warriors. Celtics gonili wynik, aż dopięli swego na kilka sekund przed końcem, kiedy Jaylen Brown trafił zza łuku na 106:106. Tym samym kibice mieli dodatkową dawkę emocji w dogrywce. W dodatkowym czasie gry lepsi okazali się gospodarze, którzy triumfowali 121:118. Także w pojedynku gwiazd lepszy był przedstawiciel Bostonu. Jayson Tatum zdobył 34 punkty i miał 19 zbiórek, a Stephen Curry zanotował 29 oczek.

Phoenix Suns - Brooklyn Nets

Obydwa zespoły rywalizowały o przerwanie serii trzech porażek. Ostatecznie dokonali tego gospodarze, którzy do przerwy wypracowali sporą przewagę - 65:51. Brooklyn Nets zaczęli grać na wyższym poziomie dopiero w czwartej kwarcie, którą wygrali 38:23. Jednak nie wystarczyło im czasu na odrobienie strat i przegrali 112:117. Kyrie Irving zdobył dla nich 30 punktów.

Komplet wyników minionej nocy

Boston Celtics - Golden State Warriors 121:118 (25:26, 29:29, 28:34, 24:17, 15:12)