Uniwersjada 2023 - hokej: znamy komplet półfinalistów

• Dodał: Jan Wagner
  • Data publikacji: 20.01.2023, 09:18

Kanada, Japonia, USA i Kazachstan - te zespoły powalczą o medale tegorocznej Uniwersjady. Awans przypieczętowali dzisiaj Amerykanie, natomiast Czesi zmarnowali swoją szansę na występ w strefie medalowej.

Turniej mężczyzn

Najciekawsze wydarzenia miały wczoraj miejsce na hokejowej tafli na początek i koniec dnia. W pierwszym spotkaniu swój awans do półfinału przypieczętowali Amerykanie. Już w trzy minuty zdobyli oni dwie bramki, a w drugiej tercji zaaplikowali Węgrom kolejne pięć goli i mogli już świętować pewne miejsce w strefie medalowej. W ostatniej części gry reprezentanci USA nieco się rozluźnili i nie wywierali już takiej presji na rywalach, przez co mecz zakończył się ostatecznie rezultatem 9:1.

USA - Węgry 9:1 (2:0, 5:0, 2:1)

W nocy czasu polskiego swoją szansę na awans do półfinału zmarnowali z kolei Czesi. Po pierwszej tercji prowadzili oni z Ukraińcami 1:0 i taki wynik dałby im prawo gry w strefie medalowej. Nasi południowi sąsiedzi nie byli jednak w stanie utrzymać tej przewagi. Już przed decydującą odsłoną przegrywali oni 1:2, a szaleńcze ataki w ostatnich dwudziestu minutach przyniosły efekt odwrotny od zamierzonego. Stracili oni jeszcze jednego gola, przegrali 1:3 i pożegnali się z marzeniami o medalu Uniwersjady.

Czechy - Ukraina 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Wczoraj rozegrano również dwa mecze „o pietruszkę” między dwoma najsłabszymi zespołami w obu grupach. Zgodnie z przewidywaniami, Koreańczycy ograli Brytyjczyków 8:4. Warto jednak zwrócić uwagę, że ci drudzy podwoili w tym spotkaniu swój dorobek bramkowy w całym turnieju. Do sporej niespodzianki doszło natomiast w starciu Szwedów z Łotyszami. Choć Skandynawowie nie zdobyli wcześniej choćby punktu, zaprezentowali się bardzo solidnie i wygrali ostatecznie 5:3. W dobrym stylu pożegnali się tym samym z turniejem w Lake Placid.

Korea Południowa - Wielka Brytania 8:4 (2:0, 3:3, 3:1)

Łotwa - Szwecja 3:5 (0:1, 1:3, 2:1)