Narciarstwo alpejskie - PŚ: Kriechmayr najlepszy w piątkowym zjeździe w Kitzbuehel

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 20.01.2023, 13:57

Austriak Vincent Kriechmayr wygrał piątkowy zjazd w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Kitzbuehel. Zaskakująco dobrze spisali się zawodnicy startujący z wysokimi numerami startowymi.

Kriechmayr startował jako trzynasty, ale trzynastka nie przyniosła mu pecha. Austriak wygrał z czasem 1 minuty, 56 sekund i 16 setnych sekundy. 2. miejsce ze stratą 0,23 sekund zajął startujący z dopiero czterdziestym trzecim numerem Włoch Florian Schieder, dla którego to pierwsze podium w karierze. Czołową trójkę uzupełnił startujący jako dziewiąty Szwajcar Niels Hintermann (+ 0,31 s). Blisko pierwszego podium w karierze był Amerykanin Jared Goldberg, który startował jako dwudziesty ósmy. Przez długi czas zajmował 3. miejsce, ale ostatecznie był 4. ze stratą 0,35 sekundy.

W klasyfikacji zjazdów prowadzi 16. dziś Norweg Aleksander Aamodt Kilde, który zgromadził 520 pkt, zaś w klasyfikacji łącznej prowadzi z dorobkiem 1186 pkt Szwajcar Marco Odermatt, który uplasował się poza trzydziestką.