Euroliga: kolejka pełna hitów

• Data publikacji: 20.01.2023, 22:26

Za nami już 20. kolejka koszykarskiej Euroligi. W jej trakcie byliśmy świadkami trzech hitów, w których triumfowali: Fenerbahce, Barcelona i Olympiakos.

Terminarz ułożył się w ten sposób, że w tej serii gier trzy pary utworzyło sześć czołowych drużyn w tabeli. Mnóstwo emocji było w Stambule, gdzie Fenerbahce podejmowało AS Monako. Spotkanie było wyrównane i drużyny zmieniały się na prowadzeniu, chociaż zdobyły nawet kilka punktów przewagi. Na pół sekundy przed końcem goście doprowadzili do remisu i tym samym do dogrywki. Ostatecznie Fenerbahce triumfowało 98:94. W hiszpańskim pojedynku zmierzyły się Cazoo Baskonia i Barcelona. Decydująca okazała się ostatnia kwarta, którą Duma Katalonii zwyciężyła 21:15, a cały mecz 85:78. Baskonia poniosła czwartą porażkę z rzędu. Na czele tabeli są cztery drużyny z takim samym bilansem (13-7). Przed tą kolejką samodzielnym liderem był Real Madryt, ale przegrał wyraźnie 60:73 w Pireusie z Olympiakosem. Grecka drużyna także znajduje się wśród czterech najwyżej sklasyfikowanych ekip.

Dobry mecz w Bolonii rozegrał Mateusz Ponitka. W 22 minuty zdobył 13 punktów, ale jego Panathinaikos zanotował trzynastą porażkę w sezonie. Już na początku meczu ekipa z Aten straciła kilka punktów do Virtusu. Jednak po trójce Ponitki goście z Grecji dogonili rywali. Włoska drużyna odpowiedziała serią 14:0, a ostatecznie triumfowała 74:64.