Skeleton - PŚ/ME: kolejne zwycięstwo Tiny Hermann
Steffen Prößdorf

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 20.01.2023, 20:05

Po zeszłotygodniowej wygranej w Altenbergu Tina Hermann może święcić kolejny triumf w tym samym mieście. Dodatkowo Niemka zdobyła także tytuł mistrzyni Europy.

Tina Hermann była nieosiągalną zawodniczką dla reszty stawki podczas zmagań w Altenbergu. Niemka miała najlepsze wyniki w obu ślizgach i z łącznym czasem 1:56,52 pewnie wygrała zawody. Dla Hermann jest to pierwszy w karierze triumf w mistrzostwach Europy. Druga, Janine Flock straciła do triumfatorki 0,62 sekundy. Natomiast zaledwie 0,01 sekundy do Flock uplasowała się Susanne Kreher. Taką samą stratę do Kreher miała czwarta w zawodach, Mirela Rahneva.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Tina Hermann oczywiście powiększyła przewagę nad resztą rywalek. Mirela Rahneva ma 106 punktów straty do Niemki, a Kimberley Bos 108 "oczek". Blisko Kanadyjki i Holenderki w klasyfikacji jest jeszcze Susanne Kreher.