PHL: grad goli w Nowym Targu i pewna wygrana "Pasów"
Materiały prasowe PZHL

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 20.01.2023, 21:15

Za nami 38. seria gier w Polskiej Hokej Lidze, w której padło aż 29 bramek. Najwięcej, bo aż czternaście w Nowym Targu, gdzie Comarch Cracovia rozbiła miejscowe TAURON Podhale.

TAURON Podhale Nowy Targ 3:11 Comarch Cracovia

22' Przygodzki, 40' Bochnak, 43' Worona - 10' Krejci, 17' Jezek, 21' Kasperlik, 26', 42' Michalski, 28', 37' Kapica, 30' Sawicki, 41', 46' Wronka, 50' Husak

Aż 14 bramek zobaczyli kibice zgromadzeni w hali w Nowym Targu. Niestety, miejscowe Podhale nie dało im powodów do radości i przegrało z Comarch Cracovią aż 3:11. Zaczęło się w 10. minucie, gdy do nowotarskiej bramki trafił Daniel Krejci, a po pierwszej tercji było 0:2, gdy prowadzenie podwyższył jego rodak Ales Jezek. Druga tercja rozpoczęła się od szybkiego trafienia kolejnego Czecha - Martina Kasperlika i było już 0:3. Dopiero wtedy obudzili się gospodarze i za sprawą Martina Przygodzkiego zmniejszyli straty. W tej odsłonie padło jeszcze pięć bramek, w tym cztery dla "Pasów". Na listę strzelców wpisywali się Mateusz Michalski, Fabian Kapica, Radosław Sawicki oraz Damian Kapica. Gola na 2:7 zdobył zaś Wiktor Bochnak. W ostatniej części meczu dubletem popisał się Patryk Wronka, drugiego gola dołożył Michalski, a końcowy wynik na 3:11 ustalił Patrik Husak. Tego trzeciego gola dla Podhala strzelił w międzyczasie Oleksij Worona.

.....

Pozostałe wyniki:

Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 dogr. GKS Katowice

1' Cichy, 33' Ahopelto - 37', * Fraszko, 41' Magee

KH Energa Toruń 3:4 GKS Tychy

23' Syty, 39' Ahonen, 56' Bormanis - 5' Nilsson, 29' Juhola, 38' Mroczkowski, 57' Dupuy

Zagłębie Sosnowiec 1:2 JKH GKS Jastrzębie-Zdrój

36' Witecki - 26' Rajamaki, 44' Mikyska