IHF Mistrzostwa Świata: pewne wygrane faworytów
Grzegorz Michałowski zprp

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 20.01.2023, 22:23

Za nami kolejny dzień Mistrzostw Świata piłkarzy ręcznych. Dzisiejszego dnia faworyci pewnie wygrali swoje spotkania. Jednymi ze zwycięzców są reprezentanci Polski, którzy triumfują nad Czarnogórą 27:20.

Hiszpanie mogą cieszyć się ze zwycięstwa nad reprezentacją Słowenii. Podopieczni Jordiego Ribery kontrolowali mecz już od pierwszej minuty, ciągle wysuwając się na minimalne prowadzenie. Słoweńcy bardzo długo starali się utrzymywać wynik, lecz w pewnym momencie nie byli już w stanie zatrzymać reprezentacji Hiszpanii.

Bardzo wyrównany był mecz pomiędzy Brazylijczykami i Węgrami. Węgrzy spotkanie rozpoczęli bardzo mocno, dzięki czemu szybko zbudowali aż sześciobramkowe prowadzenie. Brazylijczycy jednak cały czas gonili wynik, i za sprawą serii bramek doprowadzili do remisu przed końcem pierwszej połowy. Druga część spotkania przebiegała ponownie pod dyktando Węgrów, którzy ostatecznie mogą cieszyć się ze zwycięstwa w tym meczu.

Kolejne pewne zwycięstwo odnieśli Szwedzi. Podopieczni Glenna Solberga w bardzo dobrym stylu pokonali Islandczyków. Praktycznie przez cały mecz to oni dyktowali warunki. O ile w pierwszej połowie spotkania były momenty, w których to Islandia zdobywała prowadzenie, to druga część zdecydowanie potwierdziła, która drużyna była dziś w lepszej dyspozycji. Najlepszym strzelcem był dziś szwedzki skrzydłowy Lucas Pellas, który dla swojej drużyny zdobył aż dziewięć bramek.

Drugie zwycięstwo na Mistrzostwach odnieśli dziś Biało Czerwoni. Polacy przez cały mecz kontrolowali wynik i ostatecznie zwyciężyli z siedmioma bramkami przewagi nad rywalem. Więcej o tym meczu można przeczytać TUTAJ!