Uniwersjada 2023 - dzień 10. [ZPIS LIVE]

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 21.01.2023, 12:00

W przedostatnim dniu Zimowej Uniwersjady 2023 w Lake Placid sportowcy rywalizować będą w sześciu dyscyplinach. Biało-Czerwonych zobaczymy w narciarstwie alpejskim, biathlonie oraz snowboardzie. Zapraszamy do wspólnego śledzenia tych zmagań!

PROGRAM DNIA:

Narciarstwo alpejskie

15:30 Slalom mężczyzn - 1. przejazd (Juliusz Mitan, Szymon Bębenek, Błażej Budz)

Biathlon

19:45 15 km mężczyzn start masowy (Wojciech Janik, Wojciech Filip, Patryk Bryn, Przemysław Pancerz)

21:40 12,5 km kobiet start masowy (Anna Nędza-Kubiniec, Barbara Skrobiszewska, Wiktoria Celczyńska, Klaudia Topór)

Snowboard

16:05 Slalom gigant równoległy kobiet - kwalifikacje (Olimpia Kwiatkowska, Maria Chyc, Natasza Piwowarczyk)

16:35 Slalom gigant równoległy mężczyzn - kwalifikacje (Patryk Majerczyk, Mikołaj Rutkowski)

Relacja na żywo

Short track - A ostatnie złoto uniwersjady w short tracku trafia do... Korei Południowej. W męskiej sztafecie wyprzedzili oni Kazachów i Holendrów.

Short track - Koreanki zwyciężyły też w żeńskiej sztafecie. Wyprzedziły Chinki oraz Amerykanki.

Short track - U panów zaś całe podium dla Koreańczyków. Najlepszy Sungwoo Jang, przed Jeongminem Lee i Taeungiem Kimem.

Short track - Jest pierwszy indywidualny medal dla zawodniczki spoza Azji. Niemka Anna Seidel druga na 1000 m. Rozdzieliła Koreanki: Choi i Seo.

Na tym kończymy naszą relację, zapraszamy na jutro, na ostatni dzień imprezy w dalekim Lake Placid.

Hokej - Czeszki brązowymi medalistkami uniwersjady. Podobnie jak w meczu grupowym zwyciężają z reprezentacją sąsiedniego kraju, Słowaczkami, tym razem 3:1.

Short track - Poznaliśmy też finalistów 1000 m mężczyzn. Tutaj akurat możemy być pewni kolejnego azjatyckiego podium. O medale powalczy 3 Koreańczyków, Chińczyk i Kazach.

Hokej - Mamy trzecią bramkę dla Czeszek. 10 minut przed końcem trafienie zalicza Patkova.

Short track - Znamy już finalistki 1000 m kobiet. O medale powalczą trzy Koreanki: Choi, Seo i Kim, Niemka Seidel i Amerykanka Stoddard.

Curling - Za niecałe pięć minut rozpoczniemy mecz o złoto, w którym Koreanki zmierzą się z Chinkami.

Hokej - Po dwóch tercjach Czeszki prowadzą wciąż 2:1.

Hokej - Początek drugiej tercji i mamy dwie kolejne bramki. Najpierw wyrównała Haluskova, ale po 50 sekundach ponownie na prowadzenie Czeszki wyprowadziła Halounova.

Short track - Eliminacje biegów na 1000 m zarówno mężczyzn, jak i kobiet, już za nami. Za chwilę rozpoczną się ćwierćfinały.

Hokej - Pierwsza tercja za nami. Obie drużyny miały szanse, ale na razie jest 1:0 dla Czech.

Hokej - Już za chwilę rozpocznie się spotkanie o brązowe medale turnieju pań. Zagrają w nim Czeszki i Słowaczki. W fazie grupowej po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu minimalnie lepsze okazały się Czeszki, wygrywając 2:1. Przypomnijmy, że we wczorajszych półfinałach Słowacja przegrała z Kanadą 1:6, a Czechy z Japonią 0:3. Wielki finał dziś w nocy.

Biathlon - Ostatecznie to Kristyna Otcovska została złotą medalistką. Podium uzupełniły Pauline Machut oraz Anna Blanc. Anna Nędza-Kubiniec skończyła zawody na piątej pozycji. Do podium zabrakło ponad pół minuty. Barbara Skrobiszewska była 10., a Wiktoria Celczyńska 19. To już koniec biathlonowych emocji podczas Uniwersjady w Lake Placid.

Short track - Trwają preeliminacje 1000 m mężczyzn. Dziś zostaną rozdane ostatnie medale w short tracku.

Biathlon - Anna Nędza-Kubiniec na zakończenie zaliczyła jedno pudło i do podium traci ponad pół minuty.

Curling - O 1:00 rozpocznie się finał rozgrywek kobiet. Mecz o złoty medal rozegrają Chinki i Koreanki.

Curling - Kolejny wygrany end i to Brytyjczycy sięgają dziś po złoto! Amerykanie muszą zadowolić się srebrem.

Biathlon - Na prowadzeniu jest Pauline Machut, która ma ponad pół minuty zapasu nad Julią Horodną i Lilią Steblyną.

Biathlon - Niestety aż trzy pudla Anny Nędzy-Kubiniec.

Biathlon - Anna Nędza-Kubiniec już odrobiła połowę strat do Ukrainki. Oby tylko na strzelnicy tym razem było lepiej.

Biathlon - Po dwóch strzelaniach prowadzi Lilia Steblyna z Ukrainy. Shilo Rousseau zaliczyła dwa pudła i spadła na piąte miejsce. Anna Nędza-Kubiniec jest 10. z blisko minutą straty do liderki.

Biathlon - Niestety kolejne dwa pudła Nędzy-Kubiec. Celczyńska także z dwoma nietrafionymi nabojami. Natomiast Barbara Skrobiszewska raz spudłowała.

Curling - Po sześciu endach na prowadzeniu wciąż są Brytyjczycy, którzy wygrywają z Amerykanami 4:1.

Biathlon - Świetnie biegowo spisuje się Anna Nędza-Kubiniec, która pomimo jednego pudła jest już trzecia, ale traci ponad 20 sekund do prowadzącej Rousseau.

Biathlon - Wiktoria Celczyńska była bezbłędna na pierwszym strzelaniu i wybiegła na siódmej lokacie. Pozostałe nasze reprezentantki zaliczyły po jednym pudle.

Biathlon - Wystartowały.

Biathlon - Już za pięć minut rozpocznie się bieg masowy kobiet. Na starcie zobaczymy Annę Nędzę-Kubiniec, Barbarę Skrobiszewską oraz Wiktorię Celczyńską. Mamy nadzieję, że Polki znów sprawią nam dużo radości!

Hokej na lodzie - Wynik już się nie zmienił, Kanada wygrywa zasłużenie 4:1 i jutro zmierzy się w finale z USA.

Hokej na lodzie - Do końca spotkania około 10 minut, ale Kazachstanowi atak idzie jak po grudzie, trudno więc się spodziewać, żeby rywale Kanady nagle doznali olśnienia i odrobili trzy gole.

Hokej na lodzie - Trzecią tercję Kazachowie rozpoczęli z innym bramkarzem, Karatajewa zastąpił Szutow.

Hokej na lodzie - Yantsis po raz drugi wpisuje się na listę strzelców i tym samym zdobywa czwartą bramkę dla Kanady na dwie minuty przed końcem drugiej tercji.

Curling - Trwa mecz o złoty medal w zmaganiach mężczyzn. Po dwóch endach Brytyjczycy wygrywają z Amerykanami 3:0.

Biathlon - Na 12. miejscu linię mety minął Przemysław Pancerz, który zaliczył 6 karnych rund. 16. był Wojciech Janik (5 pudeł), a tuż za nim linię mety minął Wojciech Filip (7 pudeł).

Biathlon - Najlepszy z biało-czerwonych okazał się Patryk Bryń. Pudłował tylko 3-krotnie, finiszował jako 10.

Hokej na lodzie - Kara dla Musorova mści się na Kazachach, bo na 3:1 podwyższa Davis.

Biathlon - Francuz Alex Garnier zdobywa złoty medal w biegu masowym. Srebro dla Kazacha Aleksandra Muchina, a brąz dla Norwega Oerjana Mosenga.

Hokej na lodzie - Sytuacja ponownie wróciła pod kontrolę Kanady: trwają kolejne ataki tej ekipy, a bramkę zdobył King.

Biathlon - Patryk Bryń z jednym pudłem i wyprzedził Przemysława Pancerza, który pomylił się aż 4 razy.

Biathlon - Liderzy nie zawiedli na ostatnim strzelaniu. Nie będzie dziś medalu dla Polski w tej konkurencji.

Narciarstwo alpejskie – W slalomie bez zmian. Wygrał Zabystran, za nim Lagier i Dilling. Bębenek na 30. miejscu. Wkrótce relacja na poinformowani.pl

Snowboard - Pogromca naszego reprezentanta, Ukrainiec Michaijło Charuk został mistrzem Uniwersjady w gigancie równoległym. W finale pokonał Matthaus Pinka z Austrii. W finale kobiet Austriaczka Carmen Kainz wygrała z Włoszką Elisą Fawą. Jutro ostatniego dnia igrzysk także ostatnia konkurencja, czyli slalom równoległy.

Biathlon - Pancerz spadł na ósme miejsce, dziesiąty biegnie Patryk Bryń.

Biathlon - Przemysław Pancerz z dwoma pudłami w trzecim strzelaniu. To może kosztować go kilka miejsc.

Biathlon - Pancerz niestety, w porównaniu do swoich kolegów z kadry, nie jest najlepszym biegaczem. Spadł na 6. miejsce, wyprzedziło go kilku zawodników z dwoma pudłami.

Narciarstwo alpejskie – Julisz Mitan nie ukończył drugiego przejazdu

Hokej na lodzie - Kanada nie wykorzystała przewagi, radę dali za to Kazachowie, którzy wyrównali po golu Butenki.

Biathlon - Panowie są już na 6 (z 15) km i najwyżej z naszych na razie jest Przemysła Pancerz, który dwukrotnie bezbłędnie strzelał w pozycji leżącej. To daje mu w tej chwili trzecie miejsce.

Biathlon - Dziś ostatni dzień zmagań biatlonowych, na który złożą się biegi masowe kobiet i mężczyzn. Na trasie są już panowie, a wśród nich 4 biało-czerwonych.

Hokej na lodzie - Druga tercja rozpoczęła się od podwójnej kary dla Kazachów, Oleg Boiko został wykluczony na resztę spotkania.

Narciarstwo alpejskie – na mecie z czasem 1 minuty, 56 sekund i 98 setnych sekundy jest Szymon Bębenek. Polak zajmuje 29. miejsce.

Narciarstwo alpejskie – oczywiście to są wyniki nieoficjalne. Przed nami jeszcze 30 przejazdów, ale straty zawodników przygotowujących się do startu są spore.

Narciarstwo alpejskie – Jan Zabystran ze złotem. Amerykanin Dilling spadł na 3. miejsce ze stratą 0,09 sekundy!

Narciarstwo alpejskie –Francuz Lagier stracił zaledwie 0,05 sekundy do Czecha.

Narciarstwo alpejskie – Jan Zabystran już na mecie. Czech prowadzi z czasem 1 minuty, 51 sekund i 38 setnych sekundy. Ponad sekunda przewagi nad 2. Szwajcarem Chable!

Hokej na lodzie - Koniec pierwszej tercji, miażdżąca przewaga Kanady, ale prowadzenie minimalne.

Narciarstwo alpejskie – zaledwie 0,01 sekundy stracił do niego Szwajcar Gianluca Boehm.

Hokej na lodzie - Kanada przeważa, Kazachowie okazyjnie oddają celne strzały na bramkę Edmondsa.

Narciarstwo alpejskie – po 20 przejazdach drugiego slalomu prowadzi z czasem 1 minuty, 52 sekund i 72 setnych sekundy Norweg Gustav Rosberg Voello.

Snowboard - Z rywalizacją pożegnali się także nasi reprezentanci. Mikołaj Rutkowski stracił do Koreańczyka tylko 14 setnych. Patryk Majerczyk wyraźnie przegrał z Ukraińcem Charukiem. Szansa na rehabilitację dla naszej kadry snowboardowej jutro w slalomie.

Snowboard - W sytuacji, gdy odpadły już nasze zawodniczki, możemy liczyć tylko na naszych zawodników. Mikołaj Rutkowski pojedzie z Koreańczykiem Wanhee Cho, a Patryk Majerczyk z Ukraińcem Michaiło Charukiem.

Hokej na lodzie - Jonathan Yantsis otwiera wynik, Kanada prowadzi z Kazachstanem 1:0.

Narciarstwo alpejskie – po ponad 10 przejazdach drugiego slalomu na czele znajduje się z czasem 1 minuty, 53 sekund i 17 setnych sekundy Francuz Max Paget.

Snowboard - Niestety, dwie Polki zakończyły swoją przygodę już na 1/8 finału. Najpierw Maria Chyc przegrała z Włoszką Fawą, a chwilę później Olimpia Kwiatkowska już w bezpośredniej rywalizacji pojechała dużo gorzej niż w kwalifikacjach i musiała uznać wyższość Japonki Muraty. Straty naszych zawodniczek do rywalek wyniosły nawet kilka sekund.

Narciarstwo alpejskie –zmagania rozpoczął 30. po pierwszym przejeździe Austriak Christoph Poell, który tracił 2,47 sekundy. Teraz prowadzi z czasem 1 minuty, 53 sekund i 62 setnych sekundy.

Snowboard - Po eliminacjach przyszedł czas na finały. Zaczynamy od 1/8 finału kobiet, w której najbardziej czekamy na pojedynki Marii Chyc z Włoszką Elisą Fawą oraz najlepszej w kwalifikacjach Olimpii Kwiatkowskiej z Japonką Noą Muratą.

Hokej na lodzie - Rozpoczął się drugi półfinał turnieju mężczyzn, w którym mierzą się Kanada i Kazachstan.

Narciarstwo alpejskie – w drugim przejeździe slalomu rywalizacja odbywać się będzie w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc, lecz zawodnicy zajmujący miejsca od 31 - 60 będą startować po liderze na półmetku zmagań. Jako 36 pojedzie Polak - Szymon Bębenek (+ 3,08 s)

Narciarstwo alpejskie – o 19:00 rozpocznie się drugi przejazd slalomu mężczyzn na Uniwersjadzie w Lake Placid. Na starcie 60 zawodników. Prowadzi na półmetku Amerykanin Jacob Dilling (52,87 s). 2. miejsce ze stratą 0,14 sekundy zajmuje Francuz Lagier, zaś czołową trójkę uzupełnia Czech Zabystran (+ 0,40 s).

Snowboard - Obaj Polacy awansowali do 1/8 finału mężczyzn w slalomie gigancie. Michał Rutkowski zajął w eliminacjach miejsce dziewiąte, a Piotr Majchrzak zakwalifikował się do kolejnego etapu ostatnim rzutem na taśmę, z szesnastej lokaty. Początek finałowych zmagań za nieco ponad godzinę.

Hokej na lodzie - Minęła nieco ponad minuta, a Samuel Ruffin strzela gola i daje finał Stanom Zjednoczonym. Ich rywala wyłoni drugi półfinał, w którym zmierzą się Kanada i Kazachstan.

Hokej na lodzie - 60 minut gry za hokeistami, pomimo ogromnej przewagi na tablicy widnieje remis 3:3. Czas na dziesięciominutową dogrywkę.

Hokej na lodzie - USA próbuje przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść w regulaminowym czasie gry, ale Sato pozostaje niewzruszony.

Snowboard - Olimpia Kwiatkowska awansuje do 1/8 finału z najlepszym czasem 1:04.08. W zmaganiach, które rozpoczną się o 19:05 wystartuje także Maria Chyc, która zajęła dwunastą lokatę. Natasza Piwowarczyk została zdyskwalifikowana.

Hokej na lodzie - Chwila przewagi Japonii i mamy wyrównanie po golu Miury.

Hokej na lodzie - USA dominuje na lodzie, jednak hokeiści z tego kraju nie potrafią pokonać japońskiego golkipera.

Hokej na lodzie - Rozpoczęło się ostatnie 20 minut starcia hokejowego USA - Japonia, Azjaci muszą poszukać goli, jeżeli chcą zagrać w finale Uniwersjady.

Hokej na lodzie - Zakończyła się druga tercja, wynik to wciąż 3:2, inicjatywa na tafli należała do gospodarzy.

Snowboard - Michał Rutkowski kończy kwalifikacje z jedenastym wynikiem (31.21), a siedem oczek za nim jest Patryk Majerczyk (32.59). Na 17:38 zaplanowana jest sesja eliminacyjna.

Hokej na lodzie - Dwie minuty osłabienia Japończyków upłynęły pod znakiem szturmy Amerykanów, Azjatom na szczęście udało się obronić i już grają w pełnym składzie.

Snowboard - Rozpoczynamy także kwalifikacje w gigancie mężczyzn. Reprezentować nas będą Patryk Majerczyk i Mikołaj Rutkowski.

Hokej na lodzie - Rozpoczęła się druga tercja meczu USA - Japonia.

Snowboard - Maria Chyc zanotowała drugi najlepszy wynik w kwalifikacjach (31.36), a tuż za nią była Olimpia Kwiatkowska (31.47). Dopiero 25 była Natasza Piwowarczyk. Runda eliminacyjna pań rozpocznie się po 17.

Hokej na lodzie - Brendan Mark strzela Japończykom gola "do szatni", USA kończy pierwszą tercję prowadząc 3:2.

Hokej na lodzie - I już 2:2... wyrównuje Sasanaka, USA wciąż grało osłabione brakiem jednego zawodnika.

Hokej na lodzie - Upłynęła zaledwie minuta gry od drugiego trafienia Amerykanów, a już Japończycy doszli do głosu bramką Kimury, gracze z Kraju Kwitnącej Wiśni wykorzystali ty samym okres gry w podwójnej przewadze.

Snowboard - Już za kilka minut rozpoczną się kwalifikacje w slalomie gigancie kobiet. Na starcie zobaczymy trzy Polki - Nataszę Piwowarczyk, Marię Chyc i Olimpię Kwiatkowską.

Hokej na lodzie - Luke Aquaro podwyższa na 2:0 w 14. minucie.

Hokej na lodzie - Japończycy przeważają, ale na razie nie przynosi to skutku.

Hokej na lodzie - Już w 2. minucie Austin Master daje prowadzenie Amerykanom.

Hokej na lodzie - Rozpoczął się pierwszy półfinał turnieju mężczyzn. Gospodarze podejmują Japończyków.

Powoli zbliżamy się do końca zmagań studentów podczas Zimowej Uniwersjady 2023 w Lake Placid. Czy Polacy jeszcze dorzucą do swojego dość pokaźnego dorobku jakieś krążki? To okaże się już wkrótce. Rywalizację podczas przedostatniego dnia zawodów rozpoczną narciarze alpejscy. Startujemy o 15:30!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.