Uniwersjada 2023 - curling: poznaliśmy brązowych medalistów!
FAEGel/Flickr

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 21.01.2023, 03:20

Poznaliśmy brązowych medalistów rywalizacji curlerskiej czwórek zarówno kobiet, jak również mężczyzn. Wśród pań trzecie miejsce zajęła reprezentacja Stanów Zjednoczonych, a wśród panów Kanada.

Mecz o trzecie miejsce kobiet

Rywalizacja Brytyjek z Amerykankami od początku została zdominowana przez te drugie. Po pierwszym endzie, w którym ewidentnie Amerykanki robiły wszystko, żeby przejąć "hammera" bez utraty punktów, reprezentacja USA przystąpiła do ofensywy. Trzy punkty w drugiej i dwa w trzeciej partii dały spory komfort Amerykankom. Do przerwy było 5:2, ale już chwilę później ponownie przewaga wynosiła pięć oczek. Szósty end to jeden punkt Brytyjek, lecz gdy siódma partia nie przyniosła efektów reprezentacja Wielkiej Brytanii pogodziła się z porażką, a samo spotkanie zakończyło się wynikiem 7:3.

Mecz o trzecie miejsce mężczyzn

Wśród mężczyzn mieliśmy do czynienia z bardzo defensywnym pojedynkiem. Pierwsze rozstrzygnięcie miało miejsce w trzeciej partii, a do przerwy było "zaledwie" 2:0 dla Szwajcarów. Kolejne endy również były bardzo skromne. Nie było partii, która rozstrzygnęłaby się więcej niż punktem na korzyść jednej ze stron. Każda z ekip walczyła o hammera jak najniższym kosztem. W ósmym endzie przy remisie ostatni kamień zagrywali Szwajcarzy. Wydawało się, że raczej byli oni w dobrej sytuacji, gdy po niemal całkowitym wyczyszczeniu domu przez Owena Purcella wystarczyło zagrać na środek. Jan Iseli jednak przesadził z siłą uderzenia i pozbawił Szwajcarów medalu, a z brązu cieszyła się Kanada, która wygrała 3:2.