Uniwersjada: Kanada i Japonia w finale turnieju kobiet
slgckgc [CC BY 2.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 21.01.2023, 08:38

W hokeju na lodzie na Uniwersjadzie w Lake Placid trwa już walka o medale. Wczoraj rozegrano obydwa półfinały kobiet, a awans do ostatniego meczu wywalczyły Kanadyjki i Japonki.

Reprezentantki Kanady pewnie wygrały wszystkie mecze w grupie i przed fazą pucharową były murowanymi kandydatkami do złotego medalu. Jednak w początkowej fazie półfinału ze Słowaczkami miały dość spore problemy. W 12. minucie wynik otworzyła Romana Haluskowa i Kanadyjki potrzebowały dużo czasu, aby odrobić straty. Na samym początku drugiej tercji wyrównała Audrey-Anne Veillette. Po 40 minutach było tylko 2:1 dla faworytek, więc losy półfinału nie były rozstrzygnięte. Stało się to dopiero w ostatniej odsłonie, którą Kanada wygrała 4:0 i cały mecz 6:1.

Do finału awansowały również Japonki. W każdej tercji meczu z Czechami strzeliły po jednej bramce i wobec tego triumfowały pewnie 3:0. Co ciekawe, w fazie grupowej Azjatki musiały uznać wyższość ekipy z Europy i były niżej rozstawione. W finale hokeistki z Japonii czeka bardzo trudne starcie z Kanadą, z którą wcześniej przegrały aż 0:6.

Kanada - Słowacja 6:1 (0:1, 2:0, 4:0)
Czechy - Japonia 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)