Lidl Starligue: Nantes wciąż z kompletem zwycięstwem

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 18.10.2018, 22:30

Siódma kolejka francuskiej ekstraklasy nie przyniosła niespodzianek. Tabeli przewodzi wciąż niepokonane Nantes, które wygrało wczoraj na wyjeździe z Istres 35:32.

Na otwarcie siódmej kolejki Lidl Starligue doszło do pojedynku niepokonanej ekipy z Nantes z zespołem Istres, który w tym samym sezonie nie odniósł jeszcze zwycięstwa. Spotkanie rozpoczęło się po myśli faworytów. Cenne bramki zdobywali Valero Rivera i Nicolas Tournat. Głównie dzięki ich trafieniom do przerwy było 21:16 dla lidera tabeli. Po przerwie szczypiorniści Istres zbliżyli się do rywali, ale zabrakło czasu do odrobienia wszystkich strat. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nantes 35:32.

W najciekawszym spotkaniu Chamery Savoie zremisowało 31:31 z drużyną St. Raphael. Losy meczu ważyły się do końca, bowiem gospodarze na nieco ponad minutę przed upływem regulaminowego czasu przegrywali dwoma bramkami. Trafienia Marescota i Elizagi sprawiły jednak, że obie drużyny podzieliły się punktami.

Po dwóch porażkach z rzędu przełamała się drużyna Michała Szyby. Jego Cesson Rennes wygrało 26:23 z Ivry, a ich sukces nie był zagrożony ani przez chwilę. Polak zagrał bardzo solidne zawody i zdobył sześć bramek. Skuteczniejszy od niego był tylko jego klubowy kolega Jean-Jacques Acquevillo, który zanotował aż jedenaście trafień.

Ze względu na udział Montpellier w Super Globe mecz z PSG został przełożony na grudzień.