Biathlon - PŚ: Herrmann-Wick najlepsza w biegu pościgowym
Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 21.01.2023, 14:35

Denise Herrmann-Wick triumfowała w sobotnim biegu pościgowym w zawodach PŚ w Anterselvie. Niemka wyprzedziła Włoszkę Lisę Vittozzi i Szwedkę Elvirę Oeberg. Kamila Żuk zaliczyła spadek w klasyfikacji i zajęła 35. miejsce.

Denise Herrmann-Wick do biegu pościgowego wystartowała z szóstej pozycji i ze stratą 23 sekund do zwyciężczyni sprintu Dorothei Wierer (Włochy). Była niemiecka biegaczka na strzelnicy zanotowała po jednym pudle na drugim i czwartym strzelaniu, ale nie przeszkodziło jej to prowadzić po ostatniej wizycie na strzelnicy. Na finiszowej rundzie Niemka nie dała się dogonić i sięgnęła po zwycięstwo. Na drugim miejscu dzięki świetnej postawie strzeleckiej uplasowała się Lisa Vittozzi. Włoszka przed własną publicznością trafiła 20/20 i zaliczyła awans z 12 pozycji (Vittozzi była 13. w sprincie, ale dziś nie wystartowała piąta Anamarija Lampić). Podium uzupełniła Szwedka Elvira Oeberg, która straciła do zwyciężczyni 17 sekund. Tuż za Elvirą do mety dobiegła jej siostra Hanna. Czołową piątkę zamknęła Norweżka Marte Olsbu Roeiseland.

Jedyna Polka na starcie Kamila Żuk wystartowała jako siedemnasta ze stratą nieco ponad minuty do Wierer. W sobotnim biegu zabrakło dobrego strzelania. Nasza najlepsza w tej chwili biathlonistka tylko drugie strzelanie wykonała bezbłędnie. Na trzech pozostałych zanotowała po jednym pudle. W efekcie Polka spadła dość wyraźnie w klasyfikacji i ostatecznie zajęła 35. miejsce.