Australian Open: znakomita Linette w 1/8 finału
sirobi 2018

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 21.01.2023, 14:09

Magda Linette w godzinę i siedemnaście minut awansowała do kolejnej fazy turnieju. Polka w trzeciej rundzie pokonała 6:3, 6:4 Jekaterinę Aleksandrową. W 1/8 finału Polka zmierzy się z Caroline Garcią.

Po pokonaniu Mayar Sherif i Anett Kontaveit 30-latka zagrała z Jekateriną Aleksandrową. Polka i Rosjanka mierzyły się dotychczas dwukrotnie, a bilans starć był remisowy.

Lepiej mecz zaczęła Aleksandrowa. Rosjanka wykorzystywała pasywną postawę Polki i notowała sporo winnerów. W piątym gemie poznanianka oddała inicjatywę rywalce i straciła serwis. W kolejnych gemach nasza zawodniczka wspięła się na znakomity poziom. Świetnie returnowała i wymuszała błędy przeciwniczki. Po niewymuszonym błędzie z forhendu Rosjanka straciła przewagę przełamania. Linette szła za ciosem i wygrywała punkt za punktem, gem za gemem. Aleksandrowa była bezradna przy tak mocnej i dokładnej grze rywalki. W 34 minuty poznanianka zapisała na swoim koncie seta 6:3. W statystykach widniały dwa niewymuszone błędy Polki, przy aż dwunastu Rosjanki.

W drugiej odsłonie Polka nadal utrzymywała niemal bezbłędny poziom gry. Pewnie wygrała dwa własne gemy serwisowe i przełamała rywalkę, która sama sobie nie pomogła, notując dwa podwójne błędy. Dopiero w czwartym gemie przy nazwisku Linette pojawiła się pomyłka własna. W piątym gemie Rosja przerwała serię ośmiu z rzędu wygranych gemów przez poznaniankę. Nie był to jednak punkt zwrotny w meczu. Po godzinie gry 30-latka serwowała na mecz. Aleksandrowa nie odpuszczała i obroniła meczbola, doprowadzając do równowagi. Kolejne dwa punkty także były w wykonaniu 28-latki dobre i odrobiła stratę jednego przełamania. W dziewiątym gemie z 40:15 dla serwującej, zrobiła się przewaga i drugi meczbol dla Linette. Ponownie nie został wykorzystany - efektem 5:4 i drugie podawanie reprezentantki Polski na mecz. Druga część seta była naprawdę pokazem dobrej gry z obu stron. Polka przetrwała napór rywalki i wykorzystała trzecią piłkę meczową. W nagrodę poznanianka po raz pierwszy w karierze zagra w drugim tygodniu imprezy wielkoszlemowej.

Magda Linette (POL) - Jekaterina Aleksandrowa (RUS) [19] 6:3, 6:4