Uniwersjada 2023 - dzień 11. [Zapis LIVE]
Paweł Skraba, Media AZS

Uniwersjada 2023 - dzień 11. [Zapis LIVE]

  • Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 22.01.2023, 16:00

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Tak jest i z Zimową Uniwersjadą w Lake Placid. Zapraszamy na naszą ostatnią relację live z tego święta sportu dla studentów.

 

Program dnia:

 

Biegi narciarskie:

16:05 - bieg na 30 kilometrów stylem dowolnym mężczyzn (Michał Skowron, Mateusz Haratyk,

19:05 - bieg na 15 kilometrów stylem dowolnym kobiet (Weronika Kaleta, Aleksandra Mikołajczyk)

 

Hokej na lodzie:

17:05 - Japonia vs Kazachstan - mecz o 3. miejsce turnieju mężczyzn

23:10 - Stany Zjednoczone vs Kanada - mecz o 1. miejsce turnieju mężczyzn

 

Snowboard:

16:05 - eliminacje kobiet w slalomie równoległym (Olimpia Kwiatkowska, Maria Chyc, Natalia Piwowarczyk)

16:30 - eliminacje mężczyzn w slalomie równoległym (Patryk Majerczyk, Mikołaj Rutkowski)

19:00 - rundy finałowe w slalomie równoległym kobiet i mężczyzn

Relacja na żywo

To już był nasz ostatni meldunek z tej edycji Uniwersjady. W Lake Placid o 23:00 zostanie rozegrany jeszcze finał męskiego hokeju, a o 2:00 rozpocznie się ceremonia zamknięcia. O wyniku ostatniego finału poinformujemy w jutrzejszym artykule. Polacy zdobyli 17 medali - 5 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych. W tej chwili nasza kadra zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji medalowej, ale jeśli Kanada wygra finał hokeja, to spadniemy na 5. pozycję. Dziękujemy Państwu za śledzenie naszych relacji i zapraszamy na kolejne imprezy!

Snowboard - Zakończyły się już wyścigi medalowe w slalomie równoległym. W finale kobiet Austriaczka Carmen Kainz wygrała ze Szwajcarką Fluriną Batschi. W przejeździe o złoto mężczyzn Austriak Matthaus Pink pokonał swojego rodaka Dominika Stefana Burgstallera.

Biegi narciarskie - Na 48. miejscu rywalizację zakończyła Aleksandra Mikołajczyk.

Biegi narciarskie - Na mecie na 20. pozycji melduje się też Weronika Kaleta.

Biegi narciarskie - Fantastyczny finisz Mariel Pulles! Reprezentanta Estonii dogoniła Kramer i wyrwała złoty medal na ostatnich metrach. Brązowy krążek dla Ksenii Szaliginy z Kazachstanu.

Biegi narciarskie - Już tylko kilometr do końca. Kramer pewnie zmierza po złoto. Pulles przed Szaliginą w walce o srebro.

Biegi narciarskie - Wydaje się, że znamy już nazwiska medalistek w biegu na 15 kilometrów. W pogoń za Kramer udały się Mariel Pulles oraz Ksenia Szaligina i nie zapowiada się, że ktoś będzie w stanie zagrozić tej trójce.

Snowboard - Nie będzie ćwierćfinału również dla Mikołaja Rutkowskiego. Nasz reprezentant wypadł z trasy i przegrał z Japończykiem Daichi Shimizu. Cztery lata temu Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk wywalczyli medale w snowboardzie alpejskim. W Lake Placid Polacy nawet nie awansowali do ćwierćfinałów w dwóch konkurencjach.

Biegi narciarskie - Fenomenalnie biegnie Kendall Kramer, która na 5 km przed końcem ma 10,5 s przewagi przed drugą Mariel Pulles. W walce o medale pozostały jeszcze Ksenia Szaligina, Erin Bianco i Anna-Maria Dietze. Weronika Kaleta wciąż utrzymuje się na początku trzeciej dziesiątki.

Biegi narciarskie - Kramer, Szaligina, Pulles - tak wygląda czołowa trójka na półmetku. Weronika Kaleta biegnie na 22. pozycji. Niestety z tyłu stawki utrzymuje się Aleksandra Mikołajczyk.

Biegi narciarskie - Kendal Kramer zdecydowała się na samotny atak. Siedem kilometrów za nami i Amerykanka prowadzi z około dziesięciosekundową przewagą nad grupą pościgową.

Hokej - Ostatnia syrena, więc możemy ogłosić oficjalnie: Kazachstan zdobył brązowy medal po zwycięstwie 8:1 z Japonią. O 23:10 ostatni mecz hokejowy i również ostatnie wydarzenie sportowe na Uniwersjadzie, czyli finał między Stanami Zjednoczonymi i Kanadą.

Biegi narciarskie - Zbliżamy się do 4 kilometra. Od stawki oderwała się dziewięcioosobowa grupa na czele z reprezentantką Kazachstanu - Ksenią Szaliginą.

Snowboard - Niestety, wszystkie nasze reprezentantki zakończyły swój udział w slalomie równoległym na 1/8 finału. Najbliżej awansu była Olimpia Kwiatkowska, która o 44 setne przegrała z Ricardą Hauser. Spodziewaliśmy się wyrównanego pojedynku z udziałem Marii Chyc, ale Polka straciła ponad sekundę do Noy Kanazawy. Natasza Piwowarczyk wypadła z trasy w pojedynku ze zwyciężczynią kwalifikacji, Carmen Kainz. Ostatnią nadzieją jest Mikołaj Rutkowski.

Biegi narciarskie - W biegach narciarskich został już do rozdania tylko jeden komplet medali. Rywalizację zakończy bieg na 15 km stylem dowolnym kobiet. Panie już wystartowały. W stawce 61 zawodniczek, a wśród nich dwie reprezentantki Polski - Weronika Kaleta oraz Aleksandra Mikołajczyk.

Snowboard - Wracamy do rywalizacji slalomowej. Przed nami 1/8 finału kobiet z udziałem Polki i pojedynki Ricarda Hauser (Szwajcaria) - Olimpia Kwiatkowska, Maria Chyc - Noa Kanazawa (Japonia) i Carmen Kainz (Austria) - Natasza Piwowarczyk.

Hokej - Japończycy zdołali zdobyć pierwszą bramkę w meczu, ale przegrywają 1:5.

Hokej - Coraz większa dominacja zespołu Kazachstanu. W połowie drugiej tercji prowadzi aż 4:0 z Japonią.

Hokej - Rozpoczęła się druga tercja meczu o trzecie miejsce. Reprezentacja Kazachstanu podwyższyła prowadzenie na 2:0.

Snowboard - Wśród mężczyzn nasi zawodnicy w połowie przeszli eliminacje. Mikołaj Rutkowski zajął 10. pozycję, a Patryk Majerczyk był 17. Teraz chwila oddechu i finał od godziny 19:00.

Snowboard - Zakończyły się kwalifikacje kobiet. Ostatecznie najlepiej zaprezentowała się Maria Chyc, która zajęła 8. miejsce. Awansowały także z 13. wynikiem Olimpia Kwiatkowska oraz 16. Natasza Piwowarczyk.

Hokej - Po pierwszej tercji Kazachstan prowadzi 1:0 z Japonią i jest bliżej brązowego medalu.

Biegi narciarskie - Niespodzianka stała się faktem. Złoty medal uniwersjady w najdłuższym biegu mężczyzn zdobył nieoczekiwanie zawodnik gospodarzy, John Hagenbuch. Srebrny medal powędrował do faworyta z Norwegii, Magnusa Boe. Brązowy medal wywalczył Włoch, Luca Compagnoni. Mateusz Haratyk skończył zawody na 17.miejscu, a Michał Skowron dobiegł do mety jako jeden ostatnich zawodników.

Hokej - Szybkie otwarcie wyniku przez Kazachstan. W siódmej minucie w przewadze trafił Mukametow.

Snowboard - W połowie kwalifikacji najwyżej z naszych reprezentantów jest sklasyfikowana Natasza Piwowarczyk, która jest trzecia na swojej trasie.

Biegi narciarskie - Na pięć kilometrów przed metą, na czele znajduje się Niemiec, Marius Bauer, który ma mniej niż sekundę przewagi nad Włochem Compagnonim i Norwegiem Mosengiem. Mateusz Haratyk nadal 17. Michał Skowron jest 36.

Hokej - Rozpoczął się przedostatni mecz turnieju hokejowego. Walkę o brązowy medal rozpoczynają Kazachowie i Japończycy. Przypomnijmy, że o 23:05 w finale zagrają Stany Zjednoczone i Kanada.

Biegi narciarskie - Na dziesięć kilometrów przed metą na czele dublet norweski. Kolejni zawodnicy mają jednak do czołowej dwójki minimalną stratę. Mateusz Haratyk osłabł i spadł na 15.miejsce.

Biegi narciarskie - W połowie dystansu prowadzi Norweg, Oerjan Moseng, przed Włochem Lucą Compagnonim i Francuzem Simonem Chappazem. Różnice są minimalne i wiele się może jeszcze w biegu wydarzyć. Mateusz Haratyk nadal znajduje się w pierwszej dziesiątce.

Biegi narciarskie - Na prowadzeniu, na razie dwaj Norwegowie. Za nimi są Amerykanin i dwaj Francuzi. Mateusz Haratyk jest 9. Michał Skowron spadł i jest 34.

Biegi narciarskie - Na 10 kilometrze na czoło wyszedł Norweg, Magnus Boe. Mateusz Haratyk jest 17. ze stratą czterech sekund.

Biegi narciarskie - Trwa bieg na 30 kilometrów mężczyzn. Jak na razie, na siódmym kilometrze na czele Amerykanie. Czołówka jest jak na razie blisko siebie, a różnice czasowe są minimalne. 21. jest Mateusz Haratyk, a 32. Michał Skowron.

Snowboard - Zaczynamy naszą relację z ostatniego dnia Uniwersjady. Na początek między innymi eliminacje snowboardowego slalomu. Wczoraj w gigancie czwórka naszych reprezentantów dotarła tylko do 1/8 finału i dzisiaj jest szansa na poprawę tych wyników. Wystartują: Olimpia Kwiatkowska, Maria Chyc, Natalia Piwowarczyk, Patryk Majerczyk i Mikołaj Rutkowski.

Nasza relacja rozpocznie się około godziny 16. Serdecznie zapraszamy!

Kacper Tyczewski – Poinformowani.pl

Kacper Tyczewski

Kochający wiele sportów. Odpowiedzialny w głównej mierze odpowiedzialny za sporty zimowe, kolarstwo i lekkoatletykę, lecz innymi sportami nie pogardzi.