TAURON Liga: wyrównany mecz w Bielsku-Białej dla MKS-u
Biuro Prasowe #VolleyWrocław

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 21.01.2023, 22:40

Rozpoczynamy rundę rewanżową TAURON Ligi. W pierwszym spotkaniu 12. kolejki BKS BOSTIK Bielsko-Biała podejmował Energę MKS Kalisz. Po wyrównanych czterech setach lepsze okazały się siatkarki z Kalisza, dokładając do swojego dorobku trzy punkty.

Pojedynek czwartej i piątej drużyny ligowej tabeli wzbudzał emocje. Obie ekipy na przestrzeni sezonu prezentują bardzo dobry poziom i mogliśmy spodziewać się długiego i wyrównanego meczu. BKS ma też rachunki do wyrównania, gdyż w pierwszym spotkaniu, uległ kaliszankom 2:3.

Spotkanie lepiej otworzyły siatkarki z Bielska-Białej. Paulina Damaske punktowała zagrywką, a po błędzie w ataku Rasińskiej tablica wyników pokazała 7:2 dla BKS-u. Kaliszanki mimo kiepskiego początku rozpędzały się z każdą kolejną akcją. Przyjezdne bardzo dobrze pracowały w obronie, a w kontrach nie zawodziła Karolina Drużkowska. Podopieczne Marcina Widery dołożyły też element bloku i doprowadziły do remisu przy stanie 13:13. MKS poszedł za ciosem i przy świetnych zagrywkach Karoliny Fedorek wypracował sobie trzypunktowe prowadzenie. Bielszczanki starały się gonić wynik, jednak przede wszystkim nie były w stanie zatrzymać rywalek w ataku. Na prawym skrzydle fantastycznie spisywała się Aleksandra Rasińska i to jej uderzenie zakończyło seta na korzyść zespołu z Kalisza - 22:25.

Udane ataki Dominiki Pierzchały rozpoczęły drugą odsłonę. Kaliszanki jednak bardzo szybko odpowiedziały rywalkom i mogliśmy oglądać wyrównaną walkę obu ekip. Jako pierwsze wyższą przewagę wypracowały sobie siatkarki MKS-u, które po asie serwisowym Rasińskiej prowadziły 13:10. Przyjezdne jednak długo z takiego wyniku się nie nacieszyły. Udany atak Pauliny Damaske zapewnił gospodyniom remis i gra wróciła do stanu punkt za punkt. Wyrównaną walkę i ciekawe akcje mogliśmy oglądać do samego końca. Drużyna gości odskoczyła po ataku Zuzanny Kuligowskiej, prowadząc 22:20. Kaliszanki zaczęły jednak popełniać błędy, a swoje szanse fantastycznie wykorzystały zawodniczki BKS-u, wygrywając seta po asie serwisowym Damaske.

Również początek trzeciej partii prezentował bardzo wyrównaną grę obu ekip, które wymieniały się ciekawymi akcjami. Po stronie MKS-u Kalisz jak natchnione swoje ataki kończyły Rasińska i Drużkowska. Do tego przyjezdne dołożyły też bardzo dobrą grę w bloku i jako pierwsze odskoczyły rywalkom na kilka punktów - 9:12. Mimo nacisku ze strony bielszczanek MKS prowadzenia nie oddał. W końcówce podopieczne Marcina Widery jeszcze powiększyły swoją przewagę, popisując się nie tylko wysoką skutecznością w ofensywie, ale też świetnymi obronami i czytaniem gry przeciwniczek. Dwudziesty punkt dla ekipy gości zdobyła Aleksandra Rasińska.

Postawione pod ścianą zawodniczki BKS-u Bielsko-Biała od samego początku czwartego seta starały się narzucić swoje warunki. Gospodynie po udanym uderzeniu Szczepańskiej-Pogody wypracowały sobie trzypunktową przewagę - 5:2. Kaliszanki bardzo szybko włączyły się do gry, ale to BKS utrzymywał się o krok przed rywalkami. Po asie serwisowym w wykonaniu Pauliny Damaske podopieczne Bartłomieja Piekarczyka jeszcze powiększyły swoje prowadzenie do czterech punktów - 12:8. Momentem zwrotnym tego seta okazały się zagrywki Alicji Grabki. Bielszczanki miały problemy z przyjęciem mocnych serwisów rozgrywającej, a do tego dokładały błędy w ofensywie. Tym samym MKS odwrócił wynik, prowadząc 14:13 po autowym ataku Szczepańskiej-Pogody. Gdy asem serwisowym popisała się jeszcze Aleksandra Cygan, przyjezdne powiększyły swoją przewagę do dwóch „oczek”. Energa MKS Kalisz do samego końca utrzymał korzystny dla siebie wynik, a atak Cygan ze środka zakończył cały mecz - 21:25.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Energa MKS Kalisz 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 21:25)
Bielsko-Biała: Nowicka, Damaske, Pierzchała, Sobiczewska, Borowczak, Majkowska, Mazur (L), Nowak (L) oraz Chmielewska, Szczepańska-Pogoda, Abramajtys
Kalisz: Wójcik, Fedorek, Grabka, Drużkowska, Cygan, Rasińska, Lemańczyk (L) oraz Kuligowska, Efimienko-Młotkowska
MVP: Aleksandra Rasińska

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.