Uniwersjada 2023 - short track: Koreańczycy potwierdzają dominację
Copyright @2022 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 22.01.2023, 03:09

Reprezentanci Korei Południowej zgarnęli wszystkie złote medale ostatniego dnia uniwersjadowych zmagań w short tracku. Polacy nie startowali.

Łyżwiarze z Azji zdominowali wszystkie wyścigi w short tracku na uniwersjadzie w Lake Placid, choć dzisiaj po raz pierwszy i jedyny oddali jeden medal w konkurencji indywidualnej. Srebro w wyścigu na 1000 m kobiet wywalczyła Niemka Anna Seidel, którą jeszcze niedawno mogliśmy oglądać w Gdańsku na ME. W finale rozdzieliła dwie Koreanki - Minjeong Choi i Whimin Seo. Na tym samym dystansie wśród panów Koreańczycy byli już mniej gościnni i zajęli całe podium. Wygrał Sungwoo Jang, przed Jeongminem Lee i Taesungiem Kimem.

Dziś rozdano też medale w sztafetach. W obu płciach najlepsze okazały się drużyny Korei Południowej. Wśród kobiet na podium zmieściły się jeszcze Chinki i Amerykanki. Wśród mężczyzn - Kazachowie i Holendrzy.