1. Liga kobiet: zwycięska seria Stali Mielec przerwana
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 22.01.2023, 12:25

To koniec pięknej serii ITA TOOLS Stali Mielec. Liderki tabeli 1. Ligi kobiet były niepokonane przez trzynaście spotkań, jednak w 15. kolejce po tie-breaku uległy drużynie LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Kolejną porażkę odniósł też drugi w rozgrywkach ENEA Energetyk Poznań, przegrywając z Sokołem Mogilno.

Mecz z zespołem LOS Nowy Dwór Mazowiecki zakończył serię zwycięstw Stali Mielec w tym sezonie. Gospodynie przede wszystkim świetnie rozpoczęły spotkanie, wygrywając dwa pierwsze sety i stawiając faworyzowane rywalki w trudnym położeniu. Stal jednak w bardzo dobrym stylu wróciła do gry, wyraźnie dominując na boisku i doprowadzając do tie-breaka. Wydawało się, że mielczanki i tę partię rozegrają po swojemu, jednak tak się nie stało. LOS w decydującej odsłonie zaprezentował się znakomicie, a Paulina Reiter nie zawodziła w ataku, dając swojej drużynie zwycięstwo w całym spotkaniu. Nie była to udana kolejka dla czołowych zespołów, gdyż porażkę odniósł również ENEA Energetyk Poznań. Mimo wyrównanej walki w Mogilnie, wiceliderki rozgrywek musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając z lokalnym Sokołem 1:3.

Porażkę Energetyka wykorzystał Trans-Ann Płomień Sosnowiec. Drużyna z Górnego Śląska we własnej hali 3:0 pokonała PMKS Nike Węgrów. Siatkarki beniaminka również pokazały się z bardzo dobrej strony, tocząc bardzo równą walkę z ekipą Płomienia. W decydujących końcówkach jednak lepsze okazywały się gospodynie, a wywalczone trzy punkty pozwoliły im dogonić w tabeli Energetyka Poznań. Niespodzianką jak najbardziej można określić natomiast zwycięstwo SMS PZPS I Szczyrk w Wieliczce. Podopieczne Waldemara Kawki rozegrały bardzo dobre spotkanie i w trzech setach pokonały drużynę Solnej. Wielicka ekipa mimo dobrego początku meczu nie potrafiły utrzymać korzystnego wyniku, a z każdym kolejnym setem było  trudniej zatrzymać rozpędzone rywalki. Po przegranym spotkaniu zespół z Małopolski spadł na 5. pozycję w lidze.

W Legionowie spotkały się dwie najsłabsze drużyny tegorocznych rozgrywek - LTS Legionovia i Częstochowianka Częstochowa. Gospodynie mimo słabej dyspozycji w tym sezonie nie miały większych problemów z pokonaniem drużyny spod Jasnej Góry. Legionovia całkowicie kontrolowała przebieg gry, o czym świadczą sety wygrane kolejno do 11, 12 i 19. W rozegranym awansem spotkaniu Karpat Krosno z GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca, zespół z Podkarpacia zwyciężył 3:0. Ostatni mecz kolejki zaplanowany został na 5. lutego, kiedy MKS SAN-Pajda Jarosław podejmie KS BAS Kombinat Budowlany Białystok.

Wyniki spotkań 15. kolejki 1. Ligi kobiet:

UJ-CM Solna Wieliczka - SMS PZPS I Szczyrk 0:3 (21:25, 18:25, 21:25)
Trans-Ann Płomień Sosnowiec - PMKS Nike Węgrów 3:0 (26:24, 25:23, 25:19)
MKS Sokół Mogilno - ENEA Energetyk Poznań 3:1 (23:25, 25:21, 25:22, 27:25)
LTS Legionovia Legionowo - KS Sorella Częstochowianka Częstochowa 3:0 (25:12, 25:11, 25:19)
LOS Nowy Dwór Mazowiecki - ITA TOOLS Stal Mielec 3:2 (25:22, 25:19, 17:25, 12:25, 15:8)
Karpaty Krosno Glass - GKS "Wieżyca 2011" Politechnika Gdańska Stężyca 3:0 (25:15, 25:21, 25:16)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.