Uniwersjada 2023 - hokej: Kanadyjki z triumfem

• Data publikacji: 22.01.2023, 10:10

Przedostatniego dnia Uniwersjady w Lake Placid rozegrano półfinały mężczyzn oraz mecze medalowe kobiet. Po złoto sięgnęły Kanadyjki, które w finale pewnie pokonały 5:0 Japonki.

Reprezentantki Kanady zakończyły turniej z kompletem siedmiu zwycięstw - pięciu w grupie oraz półfinału i finału. Najtrudniejszy okazał się dla nich pojedynek 1/2 finału ze Słowacją, gdzie po pierwszej tercji przegrywały 0:1. W finale z Japonią po dwudziestu minutach był bezbramkowy remis, ale faworytki w końcu sforsowały defensywę rywalek. Na początku drugiej części wynik otworzyła Audrey-Anne Veillette. Druga odsłona przebiegła pod znakiem dominacji ekipy z Ameryki Północnej, która strzeliła cztery gole. Ostatecznie Kanadyjki zwyciężyły 5:0 i zostały mistrzyniami Uniwersjady. Po brązowy medal sięgnęły Czeszki, które wygrały 3:1 ze Słowaczkami.

Kanada - Japonia 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Słowacja - Czechy 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Na Uniwersjadzie trwa jeszcze męski turniej. Wczoraj byliśmy świadkami półfinałów. Bardziej wyrównany był ten pierwszy. Amerykanie prowadzili już 2:0 z Japończykami, ale Azjaci szybko odrobili straty. Zespół USA wyszedł na prowadzenie 3:2 jeszcze w pierwszej tercji. Japonia wyrównała w połowie trzeciej części, a ostatecznie doszło do dogrywki. W niej zwycięstwo Stanom Zjednoczonym zapewnił Samuel Ruffin. W drugim starciu 1/2 finału Kanadyjczycy pewnie wygrali 4:1 z Kazachami, więc w finale czeka nas pojedynek reprezentacji z Ameryki Północnej.

Stany Zjednoczone - Japonia 4:3 (3:2, 0:0, 0:1, 1:0)
Kanada - Kazachstan 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)