Snowboard - PŚ: Król najlepsza z reprezentacji Polski
Ewelina Orzeł

• Data publikacji: 22.01.2023, 13:38

Aleksandra Król zajęła 14. miejsce w zawodach Pucharu Świata w slalomie w Bańsku. Jako jedyna z reprezentacji Polski awansowała do fazy pucharowej.

W niedzielę w Bańsku rozegrano drugie zmagania w slalomie równoległym. Z grona naszych reprezentantów kwalifikacje przebrnęła tylko Aleksandra Król. Osiągnęła czternasty wynik. Odpadł czwarty wczoraj Oskar Kwiatkowski. Polski snowboardzista uzyskał 28. wynik. Podobnie jak w sobotę, awansu do "16" nie wywalczył Michał Nowaczyk, który zajął 41. miejsce.

Aleksandra Król odpadła już w 1/8 finału, zdecydowanie przegrywając z Julie Zogg. Szwajcarka triumfowała w całych zawodach, podobnie jak wczoraj. W finale pokonała Danielę Ulbing, która wyraźnie prowadziła, ale zaliczyła upadek. Trzecie miejsce zajęła Patrizia Kummer. Świetny dzień miał Maurizio Bormolini. Włoch najpierw wygrał kwalifikację, a potem był najlepszy w fazie pucharowej. W finale pewnie triumfował, po tym jak przewrócił się Arvid Auner.