IHF Mistrzostwa Świata 2023: Polska - Iran [ZAPIS LIVE]
Copyright @2023 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 22.01.2023, 17:50

Ostatni mecz polskich szczypiornistów na nieudanych Mistrzostwach Świata, których jesteśmy współgospodarzem. Liczymy na łatwe zwycięstwo i danie kibicom podobnej radości, jak dwa dni temu podczas starcia z Czarnogórą. Relację LIVE zaczynamy od 18.

POLSKA - IRAN 26:22 (16:10)

Relacja na żywo

Na minutę przed końcem trafia Szymon Sićko. Ostatnia minuta to atak pozycyjny Iranu, wywalczony rzut karny i trafienie na 22:26. Polacy wygrywają trzeci mecz na tym turnieju, ale te trzy ważniejsze spotkania Biało-Czerwoni przegrali. Kończymy ten Mundial. Liczyliśmy na więcej.

25:21 - Piotr Jędraszczyk wykorzystał bardzo dużo wolnego pola przed bramką Iranu i trafił na 25:21. Tego meczu raczej nie przegramy, ani go nie zremisujemy!

24:21 - W poprzednim meczu chwaliliśmy Mateusza Korneckiego, dziś bardzo dobry występ popularnego "Loczka", czyli Adama Morawskiego.

24:21 - W odpowiedzi gol dobrze spisującego się Sadeghiego.

24:20 - Wreszcie gol dla Polski! Trafia Ariel Pietrasik. Bardzo mocny i precyzyjny rzut.

23:19 - 12 minut do końca tego meczu. Przed rozpoczęciem połowy mieliśmy 6 goli przewagi, teraz mamy już tylko 4 i akcję Iranu.

23:18 - Słabszy mecz Arkadiusza Moryty, który w tym meczu ma tylko 50% skuteczność (3/6).

22:16 - Trochę za dużo błędów. Spokojna przewaga Biało-Czerwonych, ale liczymy jeszcze na jej powiększenie.

Nieco więcej, niż kwadrans do końca spotkania.

22:16 Przemysław Krajewski do pustej bramki po niewykorzystanym rzucie karnym Irańczyków.

21:16 - Teraz lepszy okres gry Iranu. Gdyby nie błąd w ostatniej akcji, traciliby rywale tylko trzy bramki. Na szczęście odpowiada Dawid Dawydzik.

20:14 - Znowu gol Macieja Plitowskiego. W drugiej połowy sporo bramek, oba zespoły grają "jeden za jeden".

18:11 - Piękna akcja Biało-Czerwonych! Maciej Plitowski wbił się "jak w masło" w szeregi obrony Iranu.

17:11 - Nasze konto drugiej połowy jako pierwszy wzbogaca Przemysław Krajewski.

16:11 - Iran otwiera dorobek bramkowy drugiej połowy.

Zaczynamy drugą połowę!

16:10 - Koniec pierwszej połowy. Bardzo spokojne prowadzenie podopiecznych Patryka Rombla. Wykorzystujemy swoje atuty i pokazujemy, że jesteśmy wyraźnie lepsi. Ostatniego gola w tej połowie rzuca Jan Czuwara. Powrót do gry za kilkanaście minut.

14:8 - Do pustej bramki bardzo spokojnie trafia Piotr Jędraszczyk. On ten turniej będzie mógł zaliczyć na duży plus.

13:8 - Dynamiczny mecz w ostatnich minutach. Uaktywnił się w ofensywie Szymon Sićko, który trafia na 13:8.

11:5 - Podanie przez całe boisko do Patryka Walczaka, ten bardzo pewnie pakuje piłkę do irańskiej bramki.

10:5 - Objęliśmy sześciobramkowe prowadzenie, ale w odpowiedzi bramkę zdobył Yadegaridehkordi.

9:4 - Najpierw fenomenalna obrona Mateusza Korneckiego, a później po raz kolejny trafia Ariel Pietrasik. Świetna forma tego zawodnika dzisiaj.

7:3 - Rzuciliśmy bramkę, później była szansa na kolejną, ale czasami gramy zbyt niedokładnie. Piękna bramka Pietrasika wraca nas na czteropunktowe prowadzenie.

5:3 - Iran rzucił dwie bramki, a u nas pojawił się (miejmy nadzieję, że na chwilę) spory chaos. 10 minut meczu za nami.

5:1 - Przy naszym czterobramkowym prowadzeniu trener rywali prosi o czas.

4:1 - Pięć minut mija. Przemysław Krajewski zdobywa gola numer cztery dla Biało-Czerwonych.

3:1 - Kapitalna gra w obronie. Dwukrotnie przejęta piłka - za pierwszym razem w sytuacji sam na sam trafia Maciej Gębala, za drugim Ariel Pietrasik.

1:1 - Bardzo ładnym rzutem z dystansu odpowiada Ariel Pietrasik.

0:1 - W 47. sekundzie spotkania wynik otwiera Sadeghi.

0:0 - Zaczynamy spotkanie z Iranem!

Oba zespoły wychodzą na boisko. Później usłyszymy hymny państwowe i zacznie się ostatni mecz reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata.

Dodatniego bilansu podczas tego turnieju mieć nie będziemy - na razie to trzy porażki i jedno zwycięstwo. Liczymy jednak chociaż na poprawienie bilansu oraz humoru po tym nieudanym turnieju.