EBL: niespodzianka w Ostrowie, Czarni pokonali Stal
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 22.01.2023, 19:15

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk zaskoczyli BM Stal Ostrów Wielkopolski, wygrywając na wyjeździe 84:74. Dla podopiecznych Mantasa Cesnauskisa było to dziewiąte zwycięstwo w sezonie, które pozwoliło im awansować na siódmą pozycję w lidze.

W przedostatnim meczu siedemnastej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki drużyna BM Stali Ostrów Wielkopolski podejmowała na własnym terenie Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk. Zdecydowanym faworytem wydawali się gospodarze, którzy z bilansem 12-4 zajmowali trzecią pozycję w tabeli, podczas gdy rywale nie mieścili się nawet w czołowej ósemce.

Początek spotkania to bardzo skuteczna gra obu zespołów, szczególnie w rzutach dwupunktowych. W barwach gospodarzy wyróżniał się Joshua Perkins, a jego zespół prowadził po pierwszej kwarcie 23:20. Początek drugiej odsłony to jednak kapitalna postawa przyjezdnych, którzy przeprowadzili serial punktowy 13:2, dzięki czemu na cztery minuty przed końcem połowy prowadzili 33:25. W ostatnich akcjach sytuacja nie uległa już większej zmianie i schodząc do szatni Stalowcy dość niespodziewanie przegrywali 35:42.

Po zmianie stron Czarni nie zamierzali zwalniać tempa i po trzech kolejnych trafieniach zza łuku powiększyli różnicę do najwyższych jak dotąd czternastu oczek. W kolejnych minutach goście grali jeszcze lepiej, zdobywając aż 29 punktów w całej kwarcie, a ich przewaga na dziesięć minut przed końcem wynosiła szesnaście punktów. Decydującą odsłonę miejscowi rozpoczęli od pięciu punktów z rzędu, ale bardzo szybko ich zapędy ostudził Jakub Schenk, dwukrotnie trafiając zza łuku. Od tego momentu ostrowianie nie byli już w stanie nawiązać walki i ostatecznie przegrali 74:83.

BM Stal Ostrów Wielkopolski — Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 74:84 (23:20, 12:22, 20:29, 19:13)

Stal: Skele 28, Perkins 14, Kulig 10, Thomas 8, Garbacz 5, Silins 4, Djurisić 4, Zębski 2, Załucki

Czarni: Ivey III 24, Chyliński 15, Schenk 10, Witliński 9, Dileo 8, Lake 8, Musiał 7, Coleman 3, Leończyk