EBLK: lider wraca na zwycięską ścieżkę
fiba.basketball

• Data publikacji: 22.01.2023, 22:35

Za nami 17. kolejka Energa Basket Ligi Kobiet. W większości po zwycięstwa sięgnęły ekipy gospodarzy. Wśród nich była PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski, która zwyciężyła z zespołem z Bydgoszczy różnicą trzydziestu punktów.

W poprzedniej kolejce PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski zanotowała pierwszą porażkę w sezonie w meczu w Polkowicach. Domowe spotkanie z ostatnim w tabeli zespołem Polskie Przetwory KS Basket 25 Bydgoszcz było znakomitą okazję na poprawienie bilansu. Drużyna gości utrzymywała kontakt jedynie przez kilka minut do stanu 5:6. Następnie lider ligi zaliczył serię 9:0, a po pierwszej kwarcie prowadził już 25:15. Później przewaga gorzowianek już tylko rosła. Ostatecznie gospodynie wygrały różnicą trzydziestu punktów - 85:55. Czternaste zwycięstwo AZS-u stało się faktem i zespół z Gorzowa pozostaje niepokonany na własnym parkiecie. Najlepszą zawodniczką meczu była Alanna Smith z 35 punktami i 17 zbiórkami.

Enea AZS Politechnika Poznań zrównała się bilansem z Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin. Gospodynie wygrały 75:69 i zajmują piąte miejsce w tabeli, tuż za ekipą z Lublina. Do sporej niespodzianki doszło w Warszawie. Polonia pokonała 87:78 VBW Arkę Gdynia, dla której to szósta porażka w sezonie. Polonia do przerwy prowadziła 50:37, ale wiceliderki tabeli ruszyły w pościg za wynikiem. Stołeczny zespół utrzymał przewagę.

Wyniki meczów 17. kolejki:

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - Polskie Przetwory KS Basket 25 Bydgoszcz 85:55
1KS Ślęza Wrocław - MKS Pruszków 87:65
Enea AZS Politechnika Poznań - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 75:69
SKK Polonia Warszawa - VBW Arka Gdynia 87:78
Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń - BC Polkowice 68:89