TAURON Liga: Developres lepszy pod #VolleyWrocław
Piotr Sumara/TAURON Liga

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 22.01.2023, 20:31

W spotkaniu 12. kolejki TAURON Ligi Developres pokonał 3:0 w Rzeszowie #VolleyWrocław. Choć wynik może sugerować, że dla gospodyń był to spacerek, to musiały one jednak nieco się wysilić, zwłaszcza w pierwszej partii.

Spotkanie rozpoczął nieudany atak Kalandadze, co było idealnym odzwierciedleniem postawy gospodyń. Zawodniczki z Rzeszowa miały sporo problemów ze skutecznym skończeniem swojego ataku, a wynik w początkowej fazie seta oscylował wokół remisu. Od stanu 12:12 trzy punkty z rzędu zdobyły zawodniczki z Wrocławia, na co musiał zareagować były szkoleniowiec polskich siatkarzy. To średnio pomogło, bowiem chwilę później gospodynie przegrywały już 14:19, jednak to był punkt zwrotny partii. Na zagrywce pojawiła się bowiem Blagojević, a kiedy rywalki zdobyły punkt, było 21:20 dla Developresu. Rozpędzone siatkarki z Rzeszowa dowiozły prowadzenie do końca i zwyciężyły 25:23 i objęły prowadzenie w meczu.

Podopieczne francuskiego trenera nie chciały chyba powtórki z pierwszego seta, gdyż w drugim całkowicie zdominowały rywalki. Co prawda przez pierwsze kilka wymian znów było blisko remisu, jednak dobre serie punktowe gospodyń spowodowały, że na Hali Podpromie pojawił się wynik 13:4 dla Developresu. Wydawało się, że partia jest już rozstrzygnięta, lecz zawodniczki Michała Maska wzięły się za odrabianie strat. Wrocławianki dogoniły rywalki na dystans „zaledwie” sześciu oczek, jednak Developres nie zamierzał pozostawiać niczego przypadkowi i nerwowości. Rzeszowianki całkowicie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i zwyciężyły 25:16.

Postawione pod ścianą wrocławianki musiały zmienić coś w swojej grze, jeśli chciały pozostać w grze. Od pierwszej piłki jednak to siatkarki Developresu narzuciły im swoją grę, szybko uzyskując dwupunktowe prowadzenie 5:3. Podopieczne Michała Maska próbowały walczyć, jednak kilka minut później ich strata wynosiła cztery „oczka” przy stanie 8:12. Rozbite siatkarki z Wrocławia nie były już w stanie nawiązać walki i dotrzymać kroku gospodyń, o czym świadczy wynik 17:10 dla podopiecznych Stephane’a Antigi. Ostatecznie Developres zwyciężył 25:13, wygrał za trzy punkty i w tabeli traci „oczko” do prowadzącego ŁKS-u. Wrocławianki są plasują się na szóstej lokacie.

Developres BELLA DOLINA Rzeszów – #VolleyWrocław 3:0 (25:23, 25:16, 25:13)

Developres: Obiała, Wenerska, Kalandadze, Centka, Orsowa, Szlagowska, Szczygłowska (libero) oraz Blagojević, Rapacz, Bińczycka, Przybyła (libero)

Volley: Muhlsteinova, Bidias, Witowska, Szczurowska, Bączyńska, Pacak, Saad (libero) oraz Szady, Kamińska, Cembrzyńska