NHL: niespodziewana porażka Las Vegas
Kaz Andrew/ Wikimedia

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 23.01.2023, 10:15

Las Vegas Golden Knights przegrało niespodziewanie z niżej notowanym rywalem z Arizony. Bohaterem Coyotes został strzelec trzech bramek, Clayton Keller.

Spotkanie przebiegało w klimacie przewagi Las Vegas, ale hokeiści tej ekipy tylko raz potrafili pokonać Vejmelkę i to dopiero w drugiej tercji, kiedy Kojoty prowadziły już 2:0. Bohaterem miejscowych został Clayton Keller, który trzykrotnie zmusił Thompsona do kapitulacji, dwukrotnie zrobił to w trzeciej tercji, dając do zrozumienia gościom, że ten dzień należy do miejscowych. Porażka Golden Knights z Arizoną byłą czwartą w ostatnich pięciu spotkaniach tej ekipy, których powoli doganiają rywale w tabeli Pacific Division.

Arizona Coyotes - Las Vegas Golden Knights 4:1 (1:0, 1:1, 2:0).

Piątym zwycięstwem z rzędu popisali się za to bostończycy, którzy odprawili tym razem an Jose Sharks i przewodzą zdecydowanie w tabeli całej ligi.

Boston Bruins - San Jose Sharks 4:0 (1:0, 2:0, 1:0).

Dogrywki do odprawienia Pingwinów potrzebowały Diabły. Po siedmiu minutach gry każda z ekip zdobyła po jednej bramce, potem nastąpił impas i dopiero dogrywka i gol Hamiltona wyłonił zwycięzcę spotkania.

New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 2:1d. (1:1, 0:0, 0:0, 1:0d.).