Australian Open: Jan Zieliński w ćwierćfinale debla!
sirobi 2021

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 23.01.2023, 16:22

Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do drugiego, wielkoszlemowego ćwierćfinału z rzędu. Polak i Monakijczyk pokonali po bardzo zaciętym meczu parę amerykańsko-brytyjską, Rajeev Ram i Joe Salisbury. Był to rewanż, ponieważ ta para zamknęła naszemu duetowi drogę do półfinału ubiegłorocznego US Open.

Pierwszy set padł łupem faworytów. Już w premierowym gemie serwisowym, Nys i Zieliński musieli bronić break pointa, ale im się udało. Więcej szans na przełamania w tym secie już nie było. O wyniku partii musiał decydować tie-break. Dodatkowa rozgrywka początkowo była bardzo wyrównana. Jednak końcówka należała do dużo bardziej doświadczonego duetu i to Ram i Salisbury wykorzystując drugą partię zakończyli seta.

O wyniku drugiej partii również musiał zadecydować tie-break. W przebiegu całej partii niewiele się działo. Oba duety dobrze serwowały i nie dawały sobie żadnych szans na odebranie serwisu i zyskanie, choć minimalnej przewagi. W dodatkowej rozgrywce na początku górą był duet brytyjsko-amerykański, który prowadził już 4-1. Później Zieliński i Nys stopniowo odrabiali straty. Faworyci mieli nawet jedną piłkę meczową, ale Polak i Monakijczyk zdołali ją obronić. Chwilę później wywalczyli pierwszego setbola i zakończyli partię wyrównując stan meczu.

W trzeciej partii Polak i Monakijczyk dominowali już całkowicie. Brytyjczyk i Amerykanin oddali swoje podanie już w drugim gemie. W piątym gemie mieli okazję na odrobienie strat, ale ich nie wykorzystali. Chwilę później nasz tenisista i jego partner poszli za ciosem i po raz drugi przełamali faworytów. Ram i Salisbury obronili dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej nie mieli wiele do powiedzenia i to Polak i Monakijczyk awansowali do najlepszej ósemki turnieju w Melbourne.

Rywalami naszego tenisisty i jego partnera w ćwierćfinale będą Francuzi Benjamin Bozi i Arthur Rinderknech.

Jan Zieliński/Hugo Nys (POL/MON) – Rajeev Ram/Joe Salisbury(USA/GBR)[2] 6:7(4) 7:6(6) 6:2