TAURON Liga: pewna wygrana Budowlanych
Piotr Sumara/PLS

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 23.01.2023, 23:05

Wygrana Grot Budowlanych Łódź zakończyła 12.kolejkę Tauron Ligi. Zgodnie z przewidywaniami siatkarki z łodzi zwyciężyły z drużyną Radomki Radom, umacniając się tym samym na szóstym miejscu w tabeli.

Łodzianki pierwszego seta rozpoczęły bardzo pewnie, od początku kontrolując wynik. Już po paru chwilach na tablicy wyników można było zobaczyć aż ośmiopunktową przewagę Budowlanych. Kropkę nad i postawiła Aleksandra Kazała, która efektownym atakiem z lewego skrzydła dała swojej drużynie zwycięstwo w pierwszej partii. Druga odsłona wyglądała już zupełnie inaczej, ponieważ inicjatywa od pierwszej piłki leżała po stronie Radomki. Set ten był najbardziej wyrównany. Obie drużyny grały punkt za punkt i dopiero po grze na przewagi, zespół z Radomia mógł świętować zwycięstwo. Kolejna partia również zapowiadała się na bardzo emocjonującą. Tablica wyników pokazywała remis, aż do stanu 17:17. Później siatkarki z Łodzi zdobyły sześć punktów z rzędu, czego nie były już w stanie odrobić ich rywalki. Ostatnia odsłona była już koncertem gry łodzianek, które przypieczętowały dobrą dyspozycję wygraną z aż dziewięcioma punktami w zapasie. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została przyjmująca Budowlanych Melis Durul.

MOYA Radomka Lotnisko Radom – Grot Budowlani Łódź 1:3 (17:25, 25:24, 18:25, 16:25)