Narciarstwo alpejskie - PŚ: wtorkowy gigant w Kronplatz dla Shiffrin. Gąsienica-Daniel w "10"
Rolandhino1/Wikimedia Commons

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 24.01.2023, 14:31

Mikaela Shiffrin wygrała we wtorek slalom gigant pań w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Kronplatz. 10. miejsce zajęła Maryna Gąsienica-Daniel.

Po pierwszym przejeździe prowadziła z czasem 58,72 sekund Amerykanka Mikaela Shiffrin. Liderka Pucharu Świata miała 0,13 sekundy przewagi nad zajmującą 2. miejsce Szwajcarką Larą Gut-Behrami, zaś 3. miejsce ze stratą 0,27 sekundy zajmowała Włoszka Federica Brignone.

Do drugiego przejazdu z 11. miejsca dostała się też Maryna Gąsienica-Daniel, która traciła 1,67 sekundy. Magdalena Łuczak nie ukończyła rywalizacji.

Po swoim drugim przejeździe Gąsienica-Daniel zajęła z czasem 2 minut, 2 sekund i 70 setnych sekundy 2. miejsce ze stratą 0,04 sekundy do prowadzącej Szwedki Sary Hector. Ostatecznie nasza reprezentantka zajęła 7. pozycję, zaś Hector została sklasyfikowana na 6. lokacie.

Zwycięstwa nie oddała Shiffrin, która z czasem 2 minut i 61 setnych sekundy odniosła 83 wiktorię w karierze. 0,45 sekundy straciła do niej Szwajcarka Lara Gut-Behrami, zaś na najniższym stopniu podium ze stratą 1,43 sekundy stanęła Włoszka Federica Brignone.