NBA: kolejna porażka Spurs, dobry mecz Sochana
nba.com/screenshot

• Data publikacji: 24.01.2023, 14:00

San Antonio Spurs doznali kolejnej porażki, tym razem ulegając na wyjeździe Portland Trail Blazers 127:147. Kolejne dobre spotkanie rozegrał Jeremy Sochan, notując 18pkt/6zb/4as/1blk w niecałe 28 minut.

Portland Trail Blazers — San Antonio Spurs 147:127

Przystępując do tego meczu Ostrogi wciąż nie mogły skorzystać z usług Devina Vassella, który narzeka na problemy z kolanem. W Portland sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ większość graczy jest gotowa do gry, a poza składem znalazł się jedynie Justice Winslow. Mimo tego obie drużyny w ostatnich tygodniach prezentowały fatalną formę, wygrywając zaledwie dwie z dziewięciu poprzednich gier.

Początek rywalizacji to pełna radości i nastawiona na ofensywę koszykówka. W całej pierwszej połowie podopieczni Gregga Popovicha rzucali na 59% skuteczności z gry, podczas gdy Trail Blazers trafiali 55% swoich prób. W zespole gospodarze wyróżniała się trójka Anfernee Simons (26pkt), Jusuf Nurkic (25pkt/11zb/7as/3prz) oraz Damian Lillard (37pkt/12as), która schodząc do szatni, miała odpowiednio 17, 16 i 15 punktów na koncie. Z kolei w barwach Spurs doskonałą dyspozycję strzelecką pokazał Doug McDermott (13pkt), a ekipy schodziły na przerwę przy remisie 74:74.

Po zmianie stron podopieczni Chaunceya Billupsa podkręcili tempo, a na nieosiągalny dla większości poziom wszedł Lillard — rozgrywający rzucił 7/10 z gry, w tym 4/6 zza łuku, wskakując tym sposobem na siódmą pozycję w liczbie trafionych trójek w historii NBA. Do swojego lidera dołączył również wchodzący z ławki Shaedon Sharpe (19pkt/3zb), a Blazers osiągnęli 20-punktowe prowadzenie. W czwartej kwarcie sytuacja nie uległa już większej zmianie i ostatecznie Portland Trail Blazers pokonali San Antonio Spurs 147:127.

Kolejny bardzo dobry mecz rozegrał Jeremy Sochan. Co prawda Polak rozpoczął starcie od trafienia zaledwie jednego z siedmiu pierwszych rzutów, ale w kolejnych akcjach było już zdecydowanie lepiej. Ostatecznie 19-latek spędził na parkiecie niecałe 28 minut (drugi wynik w drużynie), zapisując na koncie 18 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty, 1 blok oraz 1 stratę. Dodatkowo jego skuteczność z gry to 5/11, zza łuku 2/2, a linii rzutów osobistych 6/8. Dla Sochana był to czwarty mecz z rzędu, w którym zdobył przynajmniej piętnaście oczek.

Pozostałe mecze

• Jonathan Isaac zagrał w meczu NBA po raz pierwszy od lipca 2020 roku. 25-latek w niecałe dziesięć minut zapisał 10pkt/3zb/1as/2prz, trafiając 4/7 z gry oraz 2/3 zza łuku.
  • Orlando Magic przerwali 9-meczową serię zwycięstw Boston Celtics.
  • Giannis Antetokounmpo powrócił do gry po dwutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją lewego kolana. Grek w pierwszej kwarcie przeciwko Tłokom rzucił 20 oczek na 100% skuteczności z gry.
  • Doczekaliśmy się pierwszej wymiany tego sezonu. Rui Hachimura trafił do Los Angeles Lakers, a do Washington Wizards poleciał Kendrick Nunn oraz trzy drugorundowe wybory w drafcie.
  • Houston Rockets przerwali serię trzynastu spotkań bez zwycięstwa. Przełamanie przyszło przeciwko Timberwolves, a Jalen Green ustanowił nowy rekord kariery — 42 punkty.
  • Znajdujący się na 13. pozycji w Konferencji Zachodniej Portland Trail Blazers tracą tylko dwa spotkania do zajmujących 6. pozycję Los Angeles Clippers.